Trwa ładowanie...

Praca na Wyspach? W tej firmie początkujący mogą liczyć na najwięcej

Amazon znalazł się na czele rankingu firm technologicznych w Wielkiej Brytanii z najwyższymi płacami dla osób rozpoczynających pracę. Zestawienie przygotował serwis Emolument.com.
Share
Praca na Wyspach? W tej firmie początkujący mogą liczyć na najwięcej
Fot: Mike Mozart/Flickr (CC BY 2.0)
d2p1bv5

Z danych zebranych przez internetową porównywarkę płac Emolument.com wynika, że osoby zatrudnione w Amazon na stanowiskach, od których zaczynają swoją karierę pracownicy (tzw. entry level), mogą liczyć na roczne wynagrodzenie w wysokości 75 tys. GBP. Dodatkowo firma może przyznać im premię o maksymalnej wartości 15 tys. GBP.

Na drugim miejscu w rankingu znalazł się Apple, który pracownikom na stanowiskach "entry level" oferuje roczną pensję w wysokości 72 tys. GBP i premię o maksymalnej wartości 11 tys. GBP.

Trzecia lokata przypadła Google: osoby rozpoczynające swoją zawodową przygodę z tą firmą zarobią w ciągu roku 59 tys. GBP; mają też szansę na bonus w wysokości do 14 tys. GBP.

d2p1bv5

Pierwszą piątkę zestawienia zamykają: Cisco (roczne wynagrodzenie 46 tys. GBP, premia do 1 tys. GBP) i Microsoft (odpowiednio 40 tys. GBP i 6 tys. GBP).

Komentując wyniki badania, Alice Leguay, główny dyrektor operacyjny Emolument.com, zauważyła, że firmy technologiczne prześcignęły sektor finansowy pod względem atrakcyjności warunków wynagrodzenia dla początkujących pracowników.

- Praca w czołowym banku inwestycyjnym nie uosabia już marzeń absolwenta - stwierdziła Leguay.

d2p1bv5

Podziel się opinią

Share
d2p1bv5
d2p1bv5