Trwa ładowanie...
didxedx

Prawie 6 tys. sklepów internetowych zaatakowanych przez wirus

Ofiarami padły firmy sprzedające samochody czy odzież, a także muzea, a nawet witryny rządowe. Niektóre ślady wykryte w śledztwie wskazują na cyberzłodzieji z Rosji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawie 6 tys. sklepów internetowych zaatakowanych przez wirus
(Fotolia, Fot: ldprod)
didxedx

Prawie sześć tysięcy internetowych sklepów jest zainfekowanych wirusem, który kradnie informacje z kart płatniczych klientów - sugeruje holenderski ekspert Willem De Groot.

Ofiarami padły firmy sprzedające samochody czy odzież, a także muzea, a nawet witryny rządowe. Niektóre ślady wykryte w śledztwie wskazują na cyberzłodziei z Rosji.

Willem De Groot twierdzi, że cyberwłamywacze wykorzystują luki w zabezpieczeniach kilku popularnych programów, umożliwiających prowadzenie internetowych sklepów. Po uzyskaniu dostępu złodzieje umieszczają w tych programach własny fragment kodu, który umożliwia skopiowanie informacji, dotyczących kart płatniczych i transakcji. Niektóre skradzione dane były wysyłane na serwery w Rosji; były także sprzedawane na internetowym czarnym rynku za 30 dolarów za sztukę - pisze na swym blogu Willem de Groot.

Jedziesz własnym autem i nie płacisz za paliwo. To BlaBlaCar. Wypróbuj!

didxedx

Podziel się opinią

Share
didxedx
didxedx