Trwa ładowanie...

Premier: referendum w sprawie euro nie będzie

Referendum w sprawie euro nie będzie - powiedział w wywiadzie dla środowego "Dziennika" premier Donald Tusk. Oświadczył, że po rozmowach z PiS takie rozwiązanie nie wchodzi już w grę.
Share
Premier: referendum w sprawie euro nie będzie
Źródło: PAP
d3iy7pd

Przyczyna?
_ Zapytałem polityków opozycji, jak miałoby wyglądać pytanie w referendum nad wprowadzeniem euro. I ani ja, ani Kaczyński z Gosiewskim nie potrafiliśmy takiego pytania wymyślić. Ono jest w praktyce nie do zadania _- argumentuje szef rządu.

_ Co w takim razie z przygotowaniami Polski do zastąpienia złotówki europejską walutą? - pada pytanie. - Zmienimy konstytucję wtedy, gdy będzie to możliwe w parlamencie _- zadeklarował premier w wywiadzie, którego fragmenty opublikował we wtorek Dziennik.pl.

_ Mapę drogową będziemy realizować tak czy inaczej. Rolę referendum odegrają być może wybory parlamentarne 2011 roku. A może PiS nie okaże się w tej sprawie jednolity? _- dodał Tusk.

PiS uzależnia poparcie dla zmiany konstytucji, umożliwiającej wprowadzenie w Polsce euro, od przeprowadzenia w czerwcu, razem z wyborami do PE, referendum.

d3iy7pd

Podziel się opinią

Share
d3iy7pd
d3iy7pd