Trwa ładowanie...
dxarqri
dxarqri

Premier spodziewa się, że wykonanie budżetu w '14 będzie lepsze od założeń

13.09. Warszawa (PAP) - Premier Donald Tusk spodziewa się, że wykonanie przyszłorocznego budżetu okaże się lepsze od przyjętych założeń, według których deficyt ma wynieść...
Share
dxarqri

13.09. Warszawa (PAP) - Premier Donald Tusk spodziewa się, że wykonanie przyszłorocznego budżetu okaże się lepsze od przyjętych założeń, według których deficyt ma wynieść maksymalnie 47,7 mld zł.

"(...) projekt budżetu na rok 2014 jest projektem ostrożnym, powściągliwym i jeśli miałaby się zdarzyć nowelizacja w roku 2014, to na plus. (...) sprawdzimy pewnie gdzieś w lipcu. Uważam, że ten budżet jest dość trafnie skonstruowany. A jeśli by się okazało, że trzeba go zmienić, to na plus a nie na minus" - powiedział w piątek w Sejmie Tusk.

"(...) mogę powiedzieć, że większość kryteriów, parametrów, prognoz, jakie przyjęliśmy na rok 2014 jest bardzo ostrożna. I gdybyśmy zakładali jakąś nowelę w przyszłym półroczu, to raczej na korzyść niż na zaciskanie" - dodał.

W przyjętym wstępnie przez rząd w ubiegłym tygodniu projekcie budżetu na 2014 rok zapisano maksymalny deficyt na poziomie 47,7 mld zł, przy dochodach na poziomie 276,5 mld zł i wydatkach na poziomie 324,2 mld zł. Założenia makroekonomiczne nie zmieniły się względem wcześniej planowanych 2,5 proc. wzrostu PKB i 2,4 proc. średniorocznej inflacji.(PAP)

jba/ ana/

dxarqri

Podziel się opinią

Share
dxarqri
dxarqri