Trwa ładowanie...
ds412z9
mfw
15-10-2008 12:14

Premier W. Brytanii Gordon Brown wzywa do reformy MFW

15.10.Bruksela (PAP/Reuters) - Brytyjski premier Gordon Brown powiedział w środę, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy należy zreformować, aby pomóc w regulowaniu światowego systemu...

ds412z9
ds412z9

15.10.Bruksela (PAP/Reuters) - Brytyjski premier Gordon Brown powiedział w środę, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy należy zreformować, aby pomóc w regulowaniu światowego systemu finansowego i uniknąć powtórzenia się globalnego kryzysu kredytowego.

"MFW musi zostać przebudowany tak, by służył celom współczesnego świata" - oświadczył Brown w Brukseli po rozmowie z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso.

Brytyjski premier wskazał też na potrzebę stworzenia "systemu wczesnego ostrzegania" dla gospodarki międzynarodowej, a także zwiększenia transgranicznego nadzoru nad międzynarodowymi firmami finansowymi.

Reuters zwraca uwagę, że Brown przewodzi apelom o rewizję globalnych instytucji finansowych ustanowionych w 1944 roku na konferencji w Bretton Woods, twierdząc, iż instytucje te w obecnej formie nie są już w stanie nadzorować ośrodków finansowych XXI wieku. (PAP)

az/ ap/ asa/

ds412z9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds412z9