Trwa ładowanie...
d6zz26j

Premier weźmie udział w szczycie u prezydenta

Rzecznik rządu zapowiedział, że premier Donald Tusk będzie uczestniczył w obradach szczytu społecznego organizowanego przez prezydenta. Paweł Graś podkreślił, że szef rządu będzie uczestniczył w obradach wraz ze swymi ministrami.

d6zz26j
d6zz26j

Paweł Graś poinformował, że premier Tusk podczas obrad będzie starał się przekonać słuchaczy do strategii rządu, czyli chociażby do planu jak najszybszego wejścia do strefy euro. Premier przedstawi również pomysły rządu na walkę z bezrobociem i kryzysem.

Obrady szczytu społeczno-gospodarczego poświęcone kryzysowi finansowemu i stagnacji gospodarczej odbędą się w pałacu prezydenckim.

Zaproszenie prezydenta otrzymali ekonomiści, bankowcy, przedstawiciele związków zawodowych, pracodawcy, samorządowcy oraz szefowie instytucji państwowych związani z gospodarką.

Prezydencki minister Piotr Kownacki poinformował, że szczyt, który zacznie się o 11.00, otworzą wystąpienia minister pracy Jolanty Fedak, przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Janusza Śniadka oraz prezesa Narodowego Banku Polskiego Sławomira Skrzypka.

d6zz26j

Piotr Kownacki powiedział, że szczyt jest odpowiedzią na wyzwania, przed którymi stoi polska gospodarka w sytuacji kryzysu. Zaznaczył, ze w takich rozmowach nie może zabraknąć strony społecznej. Zaproszenie otrzymali także eksperci : ekonomiści, bankowcy, przedstawiciele związków zawodowych, pracodawcy, samorządowcy oraz szefowie instytucji państwowych związani z gospodarką.

Lech Kaczyński, który jest organizatorem spotkania, powiedział, że chce namawiać jego uczestników do podejmowania wszystkich możliwych działań mających powstrzymać wzrost bezrobocia.

d6zz26j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6zz26j