Trwa ładowanie...
dgiee4g

Premier weźmie udział w szczycie u prezydenta

Rzecznik rządu zapowiedział, że premier Donald Tusk będzie uczestniczył w obradach szczytu społecznego organizowanego przez prezydenta. Paweł Graś podkreślił, że szef rządu będzie uczestniczył w obradach wraz ze swymi ministrami.

dgiee4g
dgiee4g

Paweł Graś poinformował, że premier Tusk podczas obrad będzie starał się przekonać słuchaczy do strategii rządu, czyli chociażby do planu jak najszybszego wejścia do strefy euro. Premier przedstawi również pomysły rządu na walkę z bezrobociem i kryzysem.

Obrady szczytu społeczno-gospodarczego poświęcone kryzysowi finansowemu i stagnacji gospodarczej odbędą się w pałacu prezydenckim.

Zaproszenie prezydenta otrzymali ekonomiści, bankowcy, przedstawiciele związków zawodowych, pracodawcy, samorządowcy oraz szefowie instytucji państwowych związani z gospodarką.

Prezydencki minister Piotr Kownacki poinformował, że szczyt, który zacznie się o 11.00, otworzą wystąpienia minister pracy Jolanty Fedak, przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Janusza Śniadka oraz prezesa Narodowego Banku Polskiego Sławomira Skrzypka.

dgiee4g

Piotr Kownacki powiedział, że szczyt jest odpowiedzią na wyzwania, przed którymi stoi polska gospodarka w sytuacji kryzysu. Zaznaczył, ze w takich rozmowach nie może zabraknąć strony społecznej. Zaproszenie otrzymali także eksperci : ekonomiści, bankowcy, przedstawiciele związków zawodowych, pracodawcy, samorządowcy oraz szefowie instytucji państwowych związani z gospodarką.

Lech Kaczyński, który jest organizatorem spotkania, powiedział, że chce namawiać jego uczestników do podejmowania wszystkich możliwych działań mających powstrzymać wzrost bezrobocia.

dgiee4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgiee4g