Trwa ładowanie...
d3fz2tr
d3fz2tr

Prezydent Łodzi nie chce prywatyzacji Aquaparku Fala

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska nie chce prywatyzacji Aquaparku Fala. W środę zapowiedziała, że na najbliższym posiedzeniu Rady Miejskiej wprowadzi projekt uchwały, który "zakończy myśl" o prywatyzacji tej spółki.
Share
d3fz2tr

"W 2011 r. Aquapark miał 11 mln zł straty. W tej chwili wszystko wskazuje na to, że w 2014 r. będzie ok. 3 mln zł na plusie. Jeżeli spółka spisuje się tak dobrze, jeżeli całkiem nieźle potrafi działać na rynku tej niełatwej branży i jeżeli jeszcze generuje zyski, dzięki którym sama jest w stanie realizować inwestycje poprawiające jakość i komfort dla korzystających z tego obiektu, to warto jej dać dalsze szanse. Dlatego uważam, że obowiązująca uchwała dot. prywatyzacji musi ulec wygaśnięciu. Będę prosiła radnych o przyjęcie nowej uchwały, która odstąpi od prywatyzacji spółki" - powiedziała Zdanowska.

Dodała, że wszyscy zyskają na odstąpieniu od planów prywatyzacji - władze miasta będą miały pewność, że obiekt wciąż będzie dostępny po cenach, które są do przyjęcia przez mieszkańców Łodzi, a spółka będzie mogła nadal się rozwijać i realizować kolejne inwestycje.

W 2015 r. roku Aquapark planuje m.in. modernizację strefy saun, której część zewnętrzna wzbogaci się o dwie sauny, jacuzzi, banię i kaskadę wodną. Jedna nowa sauna powstanie też w hali basenowej. W pierwszym kwartale rozpocznie się również budowa czterech nowych basenów. Pod dachem mają się znaleźć: 25-metrowy, ośmiotorowy basen pływacki, 11-metrowy basen do nauki pływania oraz rekreacyjny basen z hydromasażami. Ten ostatni będzie połączony z odkrytym basenem rekreacyjnym, co umożliwi wypływanie na zewnątrz w sezonie letnim.

"Budowę nowej części basenowej planujemy zakończyć w 2016 r. W realizację tego projektu zainwestujemy ok. 7 mln zł w całości wypracowanych przez naszą spółkę, którą nadal chcemy dynamicznie rozwijać" - powiedział PAP reprezentujący Aquapark Fala Cezary Rodak.

d3fz2tr

Podziel się opinią

Share
d3fz2tr
d3fz2tr