Trwa ładowanie...
dipkx6o
dipkx6o

Prezydent odznaczył oficera poległego w Afganistanie (komunikat)

...
Share
dipkx6o

11.08. Warszawa - BBN informuje:

Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Lech Kaczyński podjął decyzję o pośmiertnym odznaczeniu Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego kapitana Daniela Ambrozińskiego, poległego w Afganistanie 10 sierpnia 2009 r.

W V zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie kapitan Daniel Ambroziński pełnił obowiązki specjalisty w Zespole Doradczo - Łącznikowym OMLT stacjonującym w bazie Vulcan. W kraju służył w 1. batalionie Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. Misja w Afganistanie była jego drugą misją. Wcześniej służył w PKW Irak.

dipkx6o

Na mocy podpisanej 19 października 2006 r. przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego nowelizacji ustawy o orderach i odznaczeniach Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego odznacza się dowódców jednostek bojowych lub oficerów, którzy m.in. umiejętnie i skutecznie dowodzili w warunkach bojowych.

Wspomniana nowelizacja wprowadziła Order Krzyża Wojskowego w trzech klasach: Krzyż Wielki, Krzyż Komandorski oraz Krzyż Kawalerski.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ral/

dipkx6o

Podziel się opinią

Share
dipkx6o
dipkx6o