Trwa ładowanie...

Prezydent: potrzeba dyskusji o akceptacji dla zmian konstytucji ws. euro

W Polsce potrzebna jest dyskusja, która pozwoli uzyskać akceptację sił politycznych w przyszłym parlamencie, na rzecz zmian w konstytucji, "aby nie blokowała ona możliwości wejścia do strefy euro " - powiedział w czwartek prezydent Bronisław Komorowski.

Prezydent: potrzeba dyskusji o akceptacji dla zmian konstytucji ws. euroŹródło: IAN LANGSDON / POOL / AFP
d1rfm6u

Prezydent ocenił, że polską barierą numer jeden, jeśli chodzi o dążenie do strefy euro są zapisy obecnej konstytucji.

- Warto dziś dyskutować odważnie, zakładając, że świadomie budujemy wiedzę polskiej opinii publicznej o tym nie tylko, jakie są skutki wejścia lub nie wejścia do strefy euro. Ale w moim przekonaniu również po to trzeba dyskutować, aby budować akceptację sił politycznych, które wejdą do przyszłego parlamentu, na rzecz koniecznej zmiany w konstytucji Polski, tak by ona nie blokowała - a blokuje - możliwość wejścia do strefy euro - podkreślił Komorowski podczas konferencji podsumowującej pierwszą edycję Laboratorium Idei - Prezydenckiego Programu Eksperckiego.

Prezydent przekonywał też, że "nie trzeba uciekać od problemu obecności Polski w strefie euro. - Bo wiemy, że strefa euro będzie obszarem przyśpieszonej integracji, a nasze bycie albo nie bycie w tej strefie będzie wyznaczało naszą pozycję i nasz wpływ na kierunek integracji - dodał.

Komorowski przypomniał też swoje wcześniejsze słowa, że do momentu wyborów "należy się wstrzymać nad ostrą dyskusją na temat strefy euro". "Podtrzymuję moją opinię, że do wyborów zadaniem numer jeden jest uzyskanie przez Polskę parametrów koniecznych do spełnienia wszystkich warunków wejścia w proces".

d1rfm6u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rfm6u