Trwa ładowanie...

Prezydent RP otworzył sesję giełdy w Nowym Jorku

Lech Kaczyński otworzył czwartkową sesję nowojorskiej giełdy (NYSE). To pierwsze tego typu wydarzenie z udziałem polskiego prezydenta. Prezydent spotkał się też z dyrektorem wykonawczym NYSE Duncanem Niederauerem. Już po uroczystości wyznał, że była to dla niego przygoda.

Share
Prezydent RP otworzył sesję giełdy w Nowym Jorku
Źródło: WP.PL, Fot: Jacek Turczyk
d2iz0k5

_ Ja miałem w ogóle pełne przygód życie, to też pewna przygoda, natomiast bardzo bezpieczna. Nie spodziewałem się, że tu będę, że wcisnę kiedyś ten dzwonek _- mówił prezydent polskim dziennikarzom w Nowym Jorku.

L. Kaczyński podkreślił, że nowojorska giełda jest znana z telewizji, ale - zauważył - na żywo wygląda inaczej.

d2iz0k5

Po wciśnięciu przycisku, który uruchamia dzwonek inaugurujący sesję giełdy, prezydent zszedł z podwyższenia i przechodząc obok stanowisk komputerowych już na samym parkiecie, przyglądał się pracy maklerów.
_ Praca jest bardzo ciężka, ci młodzi na ogół mężczyźni muszą stać 12 godzin dziennie przy tych miejscach, gdzie przeprowadza się transakcje _ - komentował później.

Giełda na Wall Street - jak zauważył prezydent - jest drugą pod względem obrotów na świecie.
_ To jest jedno z miejsc, które wyznacza sytuację gospodarczą świata _- dodał.

Dyrektor wykonawczy NYSE Duncan Niederauer, pytany przez polskich dziennikarzy o światowy kryzys, powiedział, że jest głębszy, niż się wydawało, i że wychodzenie z niego potrwa długo.

d2iz0k5

Podziel się opinią

Share
d2iz0k5
d2iz0k5