Trwa ładowanie...
d1qyn53

Program "Moja Woda". Od lipca rusza nabór wniosków

Od pierwszego lipca można aplikować w ramach programu "Moja Woda" po pieniądze na przydomową instalację do zatrzymywania wody. Chętni mogą otrzymać nawet do 5 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Program "Moja Woda". Od lipca rusza nabór wniosków
(Archiwum prywatne)
d1qyn53

Rząd chce łagodzić skutki suszy. Od lipca rusza program dofinansowania małej retencji. Dzięki tym pieniądzom będzie można wybudować w pobliżu własnego domu instalację, która będzie zatrzymywała wodę opadową i roztopową.

Czytaj: Program "Moja woda". Prezydent namawia do budowy małej retencji

Minister klimatu Michał Kurtyka mówił podczas otwarcia Szczytu Klimatycznego Togetair, że dzięki programowi "Moja Woda" chętni będą mogli m.in. zbieracz deszczówkę i wykorzystywać ją do podlewania roślin, odciążając tym samym sieci wodociągowe i oczyszczalnie ścieków.

d1qyn53

Program jest wspólnym działaniem Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet programu wynosi 100 mln zł.

Dowiedz się: 100 mln zł na program "Moja woda" od lipca. Kto pierwszy, ten lepszy

Każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać dotację do 5 tys. zł, przy czym nie więcej niż 80 proc. kosztów, które zostaną poniesione po 1 czerwca 2020 r.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże pieniądze do szesnastu wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które są bliżej beneficjentów. To one będą przyjmowały od początku lipca 2020 r. wnioski właścicieli posesji.

d1qyn53

Obejrzyj: Polacy chętnie inwestują w panele na dachach. "Nadchodzi rewolucja lokalna

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qyn53

Podziel się opinią

Share
d1qyn53
d1qyn53