Trwa ładowanie...
d2niz9y
07-09-2016 18:11

Przegląd informacji ze spółek

PKN Orlen kolejny rok z rzędu znalazł się na czele listy największych firm w Europie Środkowej, podała firma doradcza Deloitte w 10. edycji analizy największych przedsiębiorstw w 18 krajach regionu. PKO BP pozostaje największym bankiem w Europie Środkowej, a PZU - ubezpieczycielem, podano również.

d2niz9y
d2niz9y

Artur Kawa objął stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej Emperia Holding, a Michał Kowalczewski został jej wiceprzewodniczącym, poinformowała spółka.

Orbis podpisał umowę o zarządzanie nowym hotelem ibis Styles Budapest Airport, który powstanie przy międzynarodowym lotnisku Budapeszt Liszt Ferenc International Airport w stolicy Węgier, podała spółka.

Cena maksymalna akcji oferowanych w publicznej wtórnej ofercie Mercator Medical wyniesie 20 zł. Oznacza to, że wartość całej oferty może sięgnąć do 36 mln zł, podała spółka. Ostateczna cena i liczba oferowanych akcji zostanie podana do 14 września.

Polimex-Mostostal zawarł z Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe GmbH (MHPSE) porozumienie w sprawie wspólnego przystąpienia do przetargu na budowę bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie oraz wykonania prac, jeśli zadanie zostanie udzielone konsorcjum spółki i MHPSE, podał Polimex.

d2niz9y

VD Invest - spółka zależna Vantage Development - przyjęła list ofertowy dotyczący sprzedaży biurowca Delta 44 we Wrocławiu za 28 mln zł netto. Spółka ocenia, że może dojść do zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży i przyznała funduszowi wyłączność do czasu zakończenia procesu due diligence, podał Vantage.

Grupa Open Finance odnotowała wzrost sprzedaży produktów ubezpieczeniowych i produktów regularnego oszczędzania o 44% kw/kw w II kwartale 2016 r., co stanowi 4 351 tys. zł składki rocznej, poinformowała spółka.

CDRL planuje skoncentrować się na rozwoju sieci franczyzowej w krajach Unii Europejskiej, zwłaszcza w Europie Środkowo-Wschodniej oraz e-commerce w 2017 r., poinformował ISBnews/ISBhandel wiceprezes spółki Tomasz Przybyła. CDRL nie wyklucza wejścia na nowe rynki w przyszłym roku. Na polskim rynku planuje zainwestować w czwartą halę magazynową.

Polska Grupa Energetyczna (PGE)
bierze pod uwagę realizację wszystkich opcji strategicznych, jednak ostateczny wybór będzie zależał od rozwoju sytuacji na rynku i otoczenia regulacyjnego, poinformowali członkowie zarządu spółki.

d2niz9y

Pomimo funkcjonowania na trudnym rynku, wyniki Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) są dobre, nie ma więc potrzeby sprzedaży akcji spółki, poinformował główny akcjonariusz spółki Zygmunt Solorz-Żak. Według niego, trwa proces restrukturyzacji, ale decyzje o kolejnych inwestycjach będą podjęte po zmianach i ujednoliceniu przepisów.

Kredyty mieszkaniowe oferowane przez mBank będą finansowane od września br. w całości przez mBank Hipoteczny, poinformowała instytucja.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) będzie realizować dotychczasową politykę dywidendową, choć może ona być poddawana cyklicznym analizom, zapowiedział wiceprezes ds. finansowych Emil Wojtowicz.

d2niz9y

Kopex zawarł porozumienie ws. kluczowych warunków restrukturyzacji zadłużenia finansowego Kopex S.A. oraz jej wybranych spółek zależnych (tzw. term sheet), określające kierunek restrukturyzacji zadłużenia Grupy. Celem zaangażowanych stron - Grupy, banków finansujących i inwestora, czyli TDJ - jest uzgodnienie i podpisanie umowy restrukturyzacyjnej do końca listopada br. Natomiast restrukturyzacja ma być przeprowadzona maksymalnie do końca 2021 r.

Enea sfinalizowała rozmowy o przystąpieniu do Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych PZUW i podpisała deklarację członkowską podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, poinformowało PZU.

Auto Partner może otworzyć od 3 do 5 oddziałów w Polsce w II połowie br., czyli łącznie 10-12 w całym 2016 r., poinformował członek zarządu Piotr Janta. To więcej niż pierwotne plany firmy, zakładające 9 otwarć rocznie.

d2niz9y

Auto Partner liczy, że utrzyma dwucyfrowy wzrost przychodów w II połowie roku, poinformował prezes Aleksander Górecki. W pierwszych sześciu miesiącach br. sprzedaż spółki wzrosła o 37% r/r.

Polnord rozpoczął sprzedaż mieszkań w budynku nr 5 osiedla Ku Słońcu przy ul. Kazimierskiej w Szczecinie. W ostatnim etapie inwestycji dostępne są 154 mieszkania o powierzchniach 31-98 m2, a odbiór kluczy nastąpi pod koniec I kw. 2018 r., podał Polnord.

Grupa Robyg wprowadza do sprzedaży 107 mieszkań w ramach kolejnego etapu inwestycji Osiedle Kameralne na warszawskim Bemowie, podała spółka.

d2niz9y

Znaczne złagodzenie propozycji ustawy frankowej, pozytywne zapowiedzi w kwestii OFE oraz dobra sytuacja makroekonomiczna powinny znaleźć odzwierciedlenie w strategiach banków inwestycyjnych na czwarty kwartał. To z kolei powinno przełożyć się na dobrą koniunkturę na GPW w nadchodzących miesiącach, przy czym duży potencjał wzrostu mają małe spółki, uważa zarządzający Sniper Absolute Return FIZ Kamil Gaworecki.

WPEF VI Holding V B.V. - należący do Waterland Private Equity Investments B.V. - skupił w wezwaniu na akcje Kredyt Inkaso 7 911 380 walorów, stanowiących ok. 61,16% kapitału spółki, podał podmiot pośredniczący.

Przychody Elektrotimu na koniec roku ukształtują się na poziomie niższym niż w 2015 r., kiedy osiągnęły ok. 340 mln zł, ale wyższym niż w 2014 r. (ok. 200 mln zł). Wynik netto z kolei będzie "nad kreską", przede wszystkim dzięki wynikom Elektrotim S.A., poinformował prezes Andrzej Diakun.

d2niz9y

Obligacje Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG na okaziciela serii 1218 oraz 0119 o wartości nominalnej odpowiednio: 25,885 mln euro oraz 9,7 mln zł zadebiutują na Catalyst w piątek, 9 września br., podała giełda.

Analitycy Domu Maklerskiego BDM podnieśli cenę docelową akcji P.A. Nova do 31,84 zł z 25,8 zł i podtrzymali rekomendację "kupuj", wynika z raportu datowanego na 2 września.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW)
będzie prowadzić "działania celowane", jeśli chodzi o przyciąganie nowych zagranicznych inwestorów na swój parkiet, szczególnie z Azji, poinformowała ISBnews prezes prof. Małgorzata Zaleska.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) widzi znaczącą grupę firm z Polski i regionu, które potencjalnie mogą zadebiutować w Warszawie, poinformowała ISBnews prezes prof. Małgorzata Zaleska.

Giełda Papierów Wartościowych (GPW) widzi potencjał do wychodzenia na region Europy Środkowej w zakresie post trade, czyli rozliczania transakcji papierami wartościowymi, poinformowała ISBnews prezes Małgorzata Zaleska.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) planuje emisję publiczną pięcioletnich obligacji na kwotę 120 mln zł, skierowaną zarówno do inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych, poinformowała ISBnews prezes prof. Małgorzata Zaleska.

Dirlango uwzględnia w swojej strategii emisje akcji lub obligacji własnych lub spółek należących do holdingu na giełdzie, w zależności od potrzeb kapitałowych, poinformował ISBnews prezes Łukasz Wejchert.

PKO Banku Polski zaprezentuje w IV kwartale br. nową strategię rozwoju, której kluczowym elementem będzie transformacja cyfrowa, poinformował ISBnews prezes instytucji Zbigniew Jagiełło.

Standard płatności BLIK - pierwszy otwarty system płatności mobilnych w Polsce - "przełamie" w 2017 roku dotychczasowe sposoby płatności, zapowiedział prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło.

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli cenę docelową akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) o 88% do 65 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj", wynika z raportu datowanego na 7 września.

JHM Development zawarł z Mirbudem umowę o budowę w stanie deweloperskim zespołu trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Brzezinach koło Łodzi, łącznie na 132 lokale, wraz z uzyskaniem ostatecznej i bezwarunkowej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, podała spółka. Wynagrodzenie wynosi: 18,37 mln zł netto.

Szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę Redan wyniosła 52 mln zł w sierpniu 2016 r. i była o 22% wyższa niż rok wcześniej, podała spółka. W okresie 8 miesięcy br. sprzedaż grupy wyniosła 381 mln zł i była wyższa o 13% niż przed rokiem.

d2niz9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2niz9y