Trwa ładowanie...
d18uxyi
03-02-2017 18:32

Przegląd informacji ze spółek

Sprzedaż detaliczna Próchnika w sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych wyniosła 5,4 mln zł w styczniu 2017 r., co oznacza wzrost o 9% r/r, podała spółka.

d18uxyi

Fedha - spółka należąca pośrednio do Grzegorza Dzika - działająca w porozumieniu z Grzegorzem Dzikiem, Józefem Biegajem oraz spółkami Nutit i TradeBridge Czechy, ogłosiła wezwanie na 18,78 mln akcji Vantage Development, stanowiących 30,08% głosów na walnym zgromadzeniu, po 3,25 zł za akcję, podał wzywający.

Stokrotka - spółka zależna Emperia Holding - osiągnęła w styczniu 2017 roku wstępne wyniki sprzedaży towarów na poziomie 188 mln zł i były one wyższe od osiągniętej sprzedaży towarów w styczniu 2016 roku o ok. 4,7%.

BBI Development dokonał w ramach istniejącego programu emisji obligacji serii BBI0220 o łącznej wartości nominalnej 53 mln zł w celu refinansowania zapadających w lutym 2017 r. obligacji serii BBI0217 o takiej samej łącznej wartości nominalnej, podała spółka.

Jacek Rawecki zrezygnował z funkcji pierwszego wiceprezesa KGHM Polska Miedź, podała spółka. Rada nadzorcza powołała na stanowisko wiceprezesa Rafała Pawełczaka.

d18uxyi

CI Games zdecydował się na otwarte beta testy gry Sniper Ghost Warrior 3 w celu uzyskania informacji zwrotnej ze strony graczy, co ma docelowo pozwolić na wydanie "naprawdę jakościowego produktu", poinformował prezes Marek Tymiński.

Sprzedaż grupy Gino Rossi spadła w styczniu br. o 2,3% r/r i wyniosła 19,9 mln zł, podała spółka.

Energa podjęła decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego wartość Elektrowni Ostrołęka B na łączną kwotę 132 mln zł, podała spółka. Operacja obciąży wynik operacyjny Grupy w Segmencie Wytwarzanie, pozostając bez wpływu na wynik EBITDA.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) złożyła wniosek o ściganie pracowników Elektrowni Szczecin podejrzanych o korupcję oraz o uzyskanie statusu pokrzywdzonego w sprawie, podała spółka.

d18uxyi

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zwiększyło sprzedaż gazu o niemal 1,4 mld m3 r/r, czyli o 6%, w 2016 r., przy czym wzrost sprzedaży do największych odbiorców wyniósł 10% r/r, podała spółka.

Monnari Trade planuje zwiększenie powierzchni handlowej o 5-10% w 2017 r. w zależności od sytuacji rynkowej, podała spółka.

Wartość przychodów ze sprzedaży detalicznej i hurtowej osiągnięta w styczniu 2017 r. przez Bytom wyniosła 12,7 mln zł i była wyższa o 11% w skali roku, podała spółka.

Sąd wydał nieprawomocny wyrok ws. zapłaty przez konsorcjum Torpolu (lider, 40% udziału w konsorcjum), Astaldi, PUT Intercor i PBDiM solidarnie na rzecz byłych kontrahentów Systra i Sotecni odpowiednio 16 mln zł oraz 3,3 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami, podał Torpol.

d18uxyi

Integer.pl zdecydował o wycofaniu się z działalności paczkomatowej w Malezji i na Ukrainie, podała spółka. Zamknięte zostaną też spółki w Norwegii, Hiszpanii i Brazylii.

Abadon Real Estate, należący do holdingu Murapol, zwiększył zaangażowanie w Awbud i posiada obecnie 9,47-proc. udział w akcjonariacie, podała spółka.

Geotrans nie planuje pokrycia ewentualnych strat swojej spółki zależnej - Kompanii Elektrycznej, będących efektem sporu dotyczącego kontraktu firmy z Torpolem. Nie będą więc one miały wpływu na wyniki Geotransu, podała spółka.

Robyg wprowadził do sprzedaży 54 lokale o powierzchni od 32 do 78 m2 na osiedlu Young City 2 na warszawskim Bemowie. Docelowo osiedle będzie liczyć 580 lokali, które powstaną w 3 etapach, podała spółka.

d18uxyi

Wartość aktywów netto pod zarządzaniem PKO Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych wyniosła 20 mld zł na koniec stycznia 2017 roku, podał PKO BP. W styczniu napływ aktywów sięgnął ponad 210 mln zł.

Tauron Polska Energia podpisał z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie i Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu list intencyjny w sprawie współpracy, podała spółka.

Atal wprowadził do sprzedaży 152 mieszkania we wrocławskim projekcie Nowe Miasto Różanka, poinformowała spółka. Osiedle powstaje w północnej części miasta przy ul. Obornickiej, niedaleko Odry, podano także.

Ronson Development sprzedał już prawie 200 z 319 mieszkań dostępnych w projekcie Panoramika w szczecińskiej dzielnicy Warszewo, poinformowała spółka.

d18uxyi

Obroty na platformie wymiany walut Aforti Holding wzrosły o 222,85% r/r i wyniosły 6,2 mln euro w styczniu br., poinformowała spółka. Wartość udzielonych pożyczek w tym czasie wyniosła 1,2 mln zł i wzrosła o 21% m/m, podano również.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte przez grupę kapitałową Wojas w styczniu br. wyniosły 15,65 mln zł i były niższe o 3% r/r, podała spółka.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy kapitałowej Monnari Trade osiągnięte w styczniu br. wyniosły ok. 19,8 mln zł i były wyższe o o 6,45% r/r, podała spółka.

Zarząd GPW postanowił określić poniedziałek, 6 lutego, jako dzień pierwszego notowania w alternatywnym systemie obrotu na Catalyst obligacji spółki XSystem serii F, FA i FB, podała giełda.

Unimot podpisał ze szwajcarską firmą Alpiq list intencyjny, w którym ustalono działania zmierzające do podpisania umowy o współpracy w zakresie wspólnego rozwijania sprzedaży energii elektrycznej oraz gazu ziemnego, podała spółka. Alpiq może zainwestować w spółkę zależną Unimotu bądź też powołać wraz z Unimotem nową spółkę do realizacji współpracy.

d18uxyi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18uxyi