Trwa ładowanie...
d3mx5fr
12-11-2015 18:12

Przegląd informacji ze spółek

Skarbiec TFI odnotowało 3,34 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. roku obrotowego (od lipca do września 2015 r.) wobec 4,79 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

d3mx5fr
d3mx5fr

Produkcja miedzi ekwiwalentnej w grupie KGHM wzrosła o 4,4% r/r w III kw. br. do 144,5 tys. ton, podała spółka.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW)
odnotowała 0,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 38,2 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

KGHM Polska Miedź odnotował 33 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 678,0 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

CEZ ogłosił ofertę odkupu obligacji o wartości 700 mln USD zapadających w 2022 r. i obligacji o wartości 750 mln euro zapadających w 2020 r. za gotówkę, podała spółka.

d3mx5fr

T-Mobile Polska złożył wniosek o unieważnienie aukcji częstotliwości 800 i 2 600 MHz, podał operator.

Cyfrowy Polsat dostrzega naturalne możliwości "zbliżenia" Sferii, NetNet oraz P4 w ramach potencjalnej współpracy przy wykorzystywaniu pasma 800 MHz, wynika z wypowiedzi prezesa grupy Tomasza Gillner-Gorywody.

Po podniesieniu ceny w wezwaniu na akcje Torpolu, ogłoszonym przez Projekt 03 - spółkę zależną Marvipolu - do 12,1 zł, spółka podtrzymuje swoje wcześniejsze stanowisko i nadal uważa, że cena nie jest godziwa, podał Torpol.

Grupa Polsat oczekuje średniego, jednocyfrowego wzrostu rynku reklamy TV w 2016 r., poinformował członek zarządu Maciej Stec.

d3mx5fr

Cyfrowy Polsat podtrzymuje plan osiągnięcia poziomu 1 mln klientów pakietu smartDOM na koniec bieżącego roku, poinformował prezes grupy Tomasz Gillner-Gorywoda. Celem jest dalszy wzrost ARPU na klienta.

Krynica Vitamin - producent napojów funkcjonalnych - zamierza przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną akcji i ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW, podała spółka. Przeprowadzenie oferty planowane jest na IV kwartał 2015 roku, przy czym ostateczny termin uzależniony będzie m.in. od warunków rynkowych.

Neuca szacuje, że realizacja strategii rozwoju usług i produktów dla pacjentów będzie miała "znaczący pozytywny wpływ" na wyniki w średnim terminie, tj. za ok. 3 lata, poinformował wiceprezes Tomasz Józefacki.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny PKO Banku Hipotecznego w związku ofertą publiczną hipotecznych listów zastawnych, podała Komisja.

d3mx5fr

Konsorcjum Porr Polska Infrastructure i Unibep złożyło najtańszą ofertę, wartą 404,47 mln zł brutto, na rozbudowę drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku węzeł Poręba (bez węzła) - obwodnica Ostrowi Mazowieckiej, o długości ok. 16,1 km, podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Neuca spodziewa się, że wzrost rynku hurtu aptecznego spowolni do 2-3% w ostatnim kwartale tego roku wobec 6,5% po trzech kwartałach br., co spowoduje wzrost rynku w całym 2015 roku na poziomie 4-5%, poinformował wiceprezes Dariusz Dzik.

Tauron Polska Energia będzie otwarty na rozmowy z Eneą lub innymi potencjalnymi partnerami na temat elektrowni wiatrowych, ale po przeanalizowaniu własnych aktywów tego segmentu, poinformował prezes Jerzy Kurella.

LPP uruchomi w I kw. 2016 roku nową markę, w ramach której do końca marca działać będzie 7 placówek oraz sklep internetowy, poinformowali przedstawiciele spółki.

d3mx5fr

LPP planuje poprawić dynamikę sprzedaży w IV kw. 2015 roku w porównaniu z III kw., a wzrost sprzedaży całorocznej powinien uplasować się na poziomie 5-10%, poinformowali przedstawiciele spółki.

Tauron Polska Energia chce, aby blok parowo-gazowy elektrociepłowni w Stalowej Woli był gotowy do rozpoczęcia produkcji na przyszłoroczny okres jesienno-zimowy, poinformował wiceprezes ds. strategi i rozwoju Piotr Kołodziej.

Kopex liczy na poprawę wyników w 2016 roku dzięki podpisaniu nowych kontraktów z partnerami zagranicznymi, poinformowała spółka. Kopex ma nadzieję na podpisanie kontraktu w Chinach już w I kw. 2016 r., poinformował członek zarządu Piotr Broncel.

LPP uruchomi w piątek, 13 listopada, swój pierwszy sklep Mohito, który działać będzie w nowym koncepcie, poinformowali przedstawiciele spółki. Nowa placówka zlokalizowana jest w Bydgoszczy, listopadzie zostanie otwarta także we Wrocławiu i w warszawskich Złotych Tarasach.

d3mx5fr

Vivid Games celuje w przejście na rynek główny GPW z NewConnect w I kwartale 2016 r., poinformował ISBnews prezes Remigiusz Kościelny.

LPP planuje otworzyć w sumie ponad 100 sklepów wszystkich swoich marek w 2016 roku, z czego 70% będą to placówki własne, a 30% franczyzowe. Te ostatnie zostaną uruchomione na nowych rynkach, jakimi będzie Białoruś i Kazachstan. W chwili obecnej franczyza stanowi jedynie 10% wszystkich sklepów marek należących do LPP, poinformowali przedstawiciele spółki.

Raiffeisen Bank Polska (Raiffeisen Polbank) odnotował 159,92 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w okresie I-III kw. 2015 r. wobec 160,77 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Sopem z francuskiej Grupy Somfy uruchamia przy fabryce w Niepołomicach pod Krakowem swoje pierwsze w tej części Europy Centrum Badań i Rozwoju (R&D). Zatrudnieni w nim polscy inżynierowie opracują produkty i rozwiązania nowej generacji, które następnie pod marką Somfy będą sprzedawane na rynku globalnym, podała spółka.

d3mx5fr

Firma Schweiker zainaugurowała produkcję okien, drzwi oraz rolet z PCV i aluminium w Komornikach w podstrefie Środa Śląska Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podała strefa. Spółka zatrudniła do tej pory 30 osób w nowym zakładzie, ale planuje dalszą rekrutację i uruchomienie następnej linii produkcyjnej.

Po wynikach III kwartału Neuca podtrzymuje politykę dywidendy, która zakłada zwiększanie stopy dywidendy o 10-15% w każdym kolejnym roku, wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Sucharskiego.

Zarząd Taurona Polska Energia liczy na podjęcie przez walne zgromadzenie decyzji o podwyższeniu kapitału zakładowego, poinformował prezes Jerzy Kurella.

Vivid Games odnotowało 10,67 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2015 r. wobec 0,76 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Obniżenie średniego ważonego kosztu kapitału (WACC) do poziomu 5,2 jest niekorzystne dla Taurona Polska Energia i spółka będzie rozmawiać z regulatorem na temat zwiększenia tej stawki, poinformowała wiceprezes ds. finansowych Anna Striżyk.

ABC Data prowadzi rozmowy o przejęciach, które mają uzupełnić ofertę produktową grupy, wynika z wypowiedzi prezes Ilony Weiss.

Private Equity Managers prowadzi rozmowy z kilkoma pomiotami w sprawie inwestycji i do końca marca, tj. końca roku inwestycyjnego obowiązującego w grupie może je sfinalizować, poinformował prezes Cezary Smorszczewski. PEManagers szacuje, że może wydać na inwestycje w przyszłym roku kwotę wyższą niż tegoroczna.

UniCredit, Banco Santander oraz Warburg Pincus i General Atlantic podpisały wiążącą umowę dotyczącą połączenia Santander Asset Management i Pioneer Investments oraz utworzenia tym samym globalnego gracza na rynku zarządzania aktywami w Europie i Ameryce Łacińskiej, podał UniCredit. Finalizacja transakcji ma nastąpić w 2016 r.

Tauron Polska Energia chce zwiększyć dopuszczalny poziom długu netto do EBITDA w kowenantach umów z obligatariuszami bankowymi do 3,5x, poinformowała wiceprezes ds. finansowych Anna Striżyk. Rozmowy w sprawie refinansowania powinny zakończyć się w ciągu miesiąca.

ABC Data spodziewa się, że dywidenda za 2015 rok będzie "bardzo dobra", poinformowała prezes Ilona Weiss. Spółki zagraniczne grupy, w ujęciu łącznym, zaczęły kontrybuować do wyniku grupy.

Ronson Development uzyskał pozwolenie na użytkowanie drugiego etapu osiedla Młody Grunwald w Poznaniu. Do momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie blisko 60% ze 137 lokali znalazło już swoich nabywców, poinformowała spółka.

Private Equity Managers spodziewa się, że wynik netto za 2016 roku będzie lepszy od tegorocznego. Prognoza wyników za 2015 rok jest niezagrożona, a po stronie przychodów może być przekroczona, poinformował prezes Cezary Smorszczewski.

Impel planuje rozwijać kolejny segment działalności - wysokospecjalizowane usługi dla biznesu (BPO - Business Process Outsourcing) oraz uruchomić usługi skierowane do klientów indywidualnych, poinformował prezes Grzegorz Dzik.

Zarząd Dekpolu przyjął program emisji obligacji serii E, który przewiduje emisję obligacji w czterech seriach o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 40 mln zł, poinformowała spółka.

Notowana na NewConnect spółka Prime Minerals liczy na uzyskanie pozwolenia na wydobycie rudy niklu w Indonezji na przełomie roku i chce rozpocząć produkcję w przyszłym roku, poinformował ISBnews prezes Marcin Kozak.

Ovostar odnotował 21,61 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I-III kw. 2015 r. wobec 18,51 mln USD zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Synektik odnotował 2,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 0,85 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

CD Projekt odnotował 40,41 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 1,88 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

WDX odnotowało 1,63 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 1,30 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Talanx odnotował 177 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 149 mln euro zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Konsorcjum firm Kopex i Stal-Systems podpisało umowę na dostawę i montaż konstrukcji stalowej budynków kotłowni i maszynowni do budowanej Elektrowni Jaworzno III Elektrowni II o wartości prawie 180 mln zł, poinformował Kopex.

Kopex odnotował 9,8 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 26,31 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Murapol zawarł przedwstępną umowę nabycia nieruchomości w Krakowie za 56 mln zł netto, podała spółka. Chce na niej zrealizować projekt deweloperski na ok. 1111 lokali mieszkalnych.

Private Equity Managers (PEManagers, PEM) podtrzymuje prognozę 51,8 mln zł zysku netto w 2015 r. i deklarację przeznaczenia na dywidendę do 100% zysku netto, poinformował prezes Cezary Smorszczewski.

Międzynarodowe przewozy realizowane przez Grupę PKP Cargo wzrosły o 104% kw/kw - do 570 mln tonokilometrów (tkm) w III kw. tego roku wobec 280 mln tkm w II kw. 2015 r., podała spółka. PKP Cargo podkreśla, że dynamiczny rozwój za granicą zawdzięcza w głównej mierze przejęciu czeskiego AWT.

Uniwheels prognozuje wzrost skonsolidowanych przychodów o 17-20% r/r (wobec 15-20% wzrostu oczekiwanych w sierpniu br.) oraz wzrost zysku EBITDA o 20-22% (wobec 15-20% oczekiwanych w sierpniu), poinformował prezes Ralf Schmid.

Uniwheels odnotował 8,52 mln euro skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2015 r. wobec 4,27 mln euro zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Impel odnotował 13,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 14,04 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Private Equity Managers (PEManagers, PEM) odnotowało 4,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 12,36 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Po trzech kwartałach 2015 r. PEM wypracowało 42,09 mln zł zysku netto, czyli 81% rocznej prognozy.

MNI odnotowało 2,21 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 1,19 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

ABC Data zamierza osiągnąć w 2015 roku skonsolidowane przychody na poziomie 4,76 mld zł, skonsolidowaną EBITDA na poziomie 68,02 mln zł i skonsolidowany zysk netto na poziomie 49,07 mln zł, podała spółka.

ABC Data odnotowała 4,96 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 1,99 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

BGŻ BNP Paribas odnotował 40,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 68,77 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Fabryki Mebli Forte odnotowało 23,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 15,28 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Po wynikach za III kw. br. Neuca podtrzymała prognozę na cały rok, zakładającą uzyskanie 100 mln zł zysku netto bez zdarzeń jednorazowych w 2015 r., podała spółka.

Ferro odnotowało 7,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 7,79 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

MOL Plc. zawarł warunkową umowę nabycia Eni Slovenia doo - operatora 17 stacji Agip na Słowenii, poinformował Downstream Executive VP, MOL Group Ferenc Horváth.

Eastside-Bis - podmiot pośrednio zależny od Boryszewa - zawarł przedwstępną umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości i własności posadowionych na nieruchomości budynków położonych w Warszawie przy ulicy Łuckiej 7/9 wraz z projektem budowlanym zespołu wielofunkcyjnego. Przedmiotem umowy jest zobowiązanie się stron do zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży w terminie do dnia 16 grudnia 2015 roku za kwotę 87,8 mln zł netto, podano w komunikacie.

Grupa Midas odnotowała 55,20 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 61 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Robyg odnotował 43,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 2,7 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Neuca odnotowała 24,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 11,83 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

PKP Cargo odnotowało 64,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 99,05 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

LPP odnotowało 79,72 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 81,73 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Cyfrowy Polsat odnotował 502,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 48,1 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

W ramach kwartalnej korekty składu indeksów giełdowych, CCC zastąpi w składzie indeksu największych spółek WIG20 Lubelski Węgiel Bogdankę po sesji 18 grudnia br., podała GPW.

d3mx5fr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mx5fr