Trwa ładowanie...
dhecpw6

Przegląd informacji ze spółek

Akcjonariusze ABC Data zdecydowali o przeprowadzeniu programu emisji obligacji o wartości do 100 mln zł, wynika z uchwał przyjętych na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu w dniu 25 listopada.

Share
dhecpw6

Budimex zawarł z Landprop Services I umowę na realizację III etapu Business Garden Wrocław za 45,30 mln euro netto (189,88 mln zł netto), podała spółka.

Czerwona Torebka planuje osiągnięcie 58 mln zł przychodów w 2014 r., podała spółka. W okresie I-III kw. sprzedaż osiągnęła 42 mln zł, co oznaczało wzrost o 214% w skali roku, poinformowała spółka.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny biotechnologicznej spółki Selvita, związany z publiczną ofertą akcji serii F oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym GPW akcji emitenta serii B-F oraz praw do akcji serii F, podała spółka. Prospekt zostanie opublikowany w środę, a w czwartek odbędzie się poświęcona ofercie konferencja prasowa, zapowiedziała Selvita.

dhecpw6

PZ Cormay rozpoczął budowę nowej fabryki w Podstrefie Lublin, poinformował prezes spółki Janusz Płocica. Zgodnie z założeniami prace budowlane zakończą się jesienią 2015 roku, a uruchomienie produkcji nastąpi do grudnia 2015 roku.

Akcje spółki WDM Capital zadebiutują na rynku głównym warszawskiej giełdy w środę 26 listopada, podała giełda. WDM Capital będzie 469. spółką notowaną na Głównym Rynku oraz 26. debiutem na tym rynku w 2014 roku.
PGNiG Termika ogłosiła przetarg na dostawę i montaż bloku gazowo-parowego 420-490 MWe w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie, podała spółka.

Midas ocenia, że pozyskanie prawa do częstotliwości 800 MHz może nastąpić w inny sposób, aniżeli przez bezpośredni udział w aukcji, podała spółka.

Bank Pocztowy wypracował 34,6 mln zł zysku netto po 9 miesiącach tego roku, co oznacza wzrost o 84% w skali roku. Bank poprawił także efektywność, obniżają wskaźnik koszty do dochodów o 10 pkt proc. r/r do 64,9% na koniec września, poinformował prezes Tomasz Bogus.

dhecpw6

Transza obligacji mFinance France o wartości 500 mln euro otrzymała ratingi agencji Standard and Poor's na poziomie "BBB+" oraz agencji Fitch Ratings na poziomie "A", podała spółka.

Tauron Polska Energia oraz ArcelorMittal uzyskały zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Tameh Holding, poinformował Tauron.

Publiczna oferta 500 tys. obligacji Ghelamco Invest o łącznej wartości 50 mln zł rozpocznie się jutro i potrwa do 9 grudnia, podała spółka w prospekcie. Papiery są skierowane do inwestorów indywidualnych.

Oferty wstępne w ramach aukcji na 19 rezerwacji częstotliwości do wykorzystania dla usług LTE złożyło sześć firm, w tym wszyscy czterej najwięksi operatorzy komórkowi, wynika z informacji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).

dhecpw6

Polnord wprowadzi do sprzedaży 143 mieszkania w ramach Budynku E, stanowiącego piąty i ostatni etap inwestycji Śródmieście Wilanów, podała spółka. Zakończenie inwestycji przewidziano na 2017 rok.

RWE Polska zrealizowała pierwsze wdrożenie produktu fotowoltaicznego ?Business For Nature" dla Toyota Motor Poland. Według prezesa Filipa Thona kontrakt ten otwiera możliwości oferowania innowacyjnych produktów, które wpisują się w trend prosumencki w energetyce.

Skanska Property Poland rozpoczyna budowę biurowca Axis w Krakowie, który zaoferuje ok. 20 tys. m2 powierzchni. Zakończenie budowy zaplanowane jest na IV kw. 2016 r., podała spółka.

Akcje spółki Vigo System zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym GPW. Na otwarciu kurs akcji wzrósł o 5,56% do 190,00 zł.

dhecpw6

Po zakończeniu procesu restrukturyzacji zadłużenia Empik Media & Fashion (EMF) celuje w dalsze rozwijanie sprzedaży wielokanałowej, wzrost rentowności i utrzymanie wysokiego poziomu konwersji gotówki w ramach kluczowych aktywów, poinformował prezes grupy Krzysztof Rabiański.

Zarząd giełdy zdecydował o zawieszeniu obrotu akcjami spółki Trakcja PRKII od 1 grudnia do 12 grudnia w związku ze zmianą ich wartości nominalnej, podała giełda.

Ipopema Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych złożyło do Urzędu Kontroli Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Eternity Capital Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z siedzibą w Warszawie, podał Urząd.

Po wynikach za I półrocze swojego roku finansowego LiveChat Software podtrzymuje prognozę finansową na rok finansowy 2014/2015, podała spółka.

dhecpw6

LiveChat Software odnotował 7,48 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. roku finansowego 2014 r. (od 1 kwietnia do 30 września br.) wobec 4,37 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Empik Media & Fashion wyemitował 3-letnie niezabezpieczone obligacje o wartości 37,96 mln euro oraz 7,5 mln zł, podała spółka.

Agencja Rozwoju Przemysłu planuje w ramach nowej strategii do 2020 r. przeznaczyć ponad 3 mld zł na wsparcie innowacji, restrukturyzację i inwestycje, podało Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP).

dhecpw6

Podziel się opinią

Share
dhecpw6
dhecpw6