Trwa ładowanie...
di85q4k

Przegląd informacji ze spółek

Zarząd PZ Cormay w celu uzyskania pełnej kontroli nad spółkami zależnymi, w tym Orpfee  złożył ponowne żądanie zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia tej spółki z porządkiem obrad, obejmującym odwołanie dotychczasowego zarządu i zastąpienie nowym z prezesem Januszem Płocicą, poinformował PZ Cormay.
Share
di85q4k

Neuca Med - spółka zależna Neuki - nabyła 100% udziałów przedsiębiorstwa Przychodnia Rejonowa Numer 3 "Eskulap" Zespół Lekarzy Rodzinnych Sp. z o.o. Nabyta spółka prowadzi przychodnię lekarską w Tychach przy ul. Stefana Czarneckiego 6, poinformowała spółka. Wartości transakcji nie podano.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" zawarła umowę ze spółkami Kronospan Mielec Sp. z o.o., Diakol Strazske S.R.O. z siedzibą na Słowacji, Dukol Ostrava S.R.O z siedzibą w Czechach na sprzedaż mocznika z mocą obowiązującą od 1 lipca 2014 roku do 31 grudnia 2018 r. Szacunkowa wartość netto umowy wynosi 305 mln zł, poinformowała spółka.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" zawarły umowę z Kronospan Chemical Szczecinek na sprzedaż mocznika za ok. 347 mln zł netto, podała spółka.

di85q4k

Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" zawarła umowę ze spółkami: Kronospan Chemical Szczecinek, Kronospan Mielec, Diakol Strazske S.R.O. z siedzibą na Słowacji i Dukol Ostrava S.R.O. z siedzibą w Czechach na sprzedaż melaminy z mocą obowiązującą od 1 lipca 2014 roku do 31 grudnia 2018 roku, poinformowała spółka. Szacunkowa wartość netto umowy wynosi 251 mln zł.

Innova Phoenix S.a r.l. oraz EMP Investments Limited wraz z pozostałymi wzywającymi nabyły 3.435.279 akcji Bakalland w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki, podała Ipopema Securities, która była podmiotem pośredniczącym.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) uznała ofertę Budimeksu, wartą 293,40 mln zł brutto, za najkorzystniejszą w postępowaniu na budowę obwodnicy Jarocina w ciągu drogi ekspresowej S11, podał poznański oddział Dyrekcji.

Grupa Marvipol rozpoczęła sprzedaż mieszkań z etapu I B inwestycji Central Park Ursynów w Warszawie. W ramach nowego etapu inwestycji powstanie 440 mieszkań i lokali użytkowych, podała spółka. Zakończenie realizacji drugiego w kolejności etapu Central Park Ursynów przewidziane jest na II kwartał 2016 r.

di85q4k

Spółka Finder została właścicielem 100% akcji dotychczasowego wicelidera na rynku usług lokalizacyjnych w Polsce - firmy AutoGuard, poinformował Finder. Po połączeniu firma będzie obsługiwała ponad 7 tysięcy firm dysponujących przeszło 70 tysiącami lokalizowanych obiektów, co zapewni jej 1. pozycję w Polsce i wejście do grona największych firm europejskich.
New World Resources Plc i New World Resources N.V. (Grupa NWR) otrzymały informację od agenta depozytowego "escrow", że dysponuje on 185 mln euro, które mają być przekazywane do NWR, podała spółka. To był kluczowy warunek zakończenia restrukturyzacji grupy.

IMC przeprowadziła siew pszenicy ozimej na 11,9 tys. ha, czyli o 40% większym areale niż w poprzednim sezonie. Ze względu na korzystne warunki dla rozwoju roślin, spółka spodziewa się dobrych plonów, poinformował prezes Alex Lissitsa.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR) przeznaczą łącznie 600 mln zł na samorządowe projekty infrastrukturalne w ramach Funduszu Infrastruktury Samorządowej (FIS), podał BGK. Rozpoczęcie działalności FIS planowane jest w I kwartale 2015 roku.

Bio Planet, producent i dystrybutor produktów ekologicznych, celuje w debiut na NewConnect i pozyskanie kapitału sięgającego 2,7 mln zł, poinformował prezes spółki Sylwester Strużyna.

di85q4k

Po deregulacji szerokopasmowego dostępu do internetu Orange Polska zapowiada nową ofertę internetową dla klientów indywidualnych, poinformował prezes Orange Polska Bruno Duthoit. Operator analizuje ponadto możliwości inwestycji w infrastrukturę szerokopasmową.

PKP Cargo przygotowuje kolejne lokomotywy do realizacji zadań przewozowych poza granicami Polski, poinformował członek zarządu ds. operacyjnych Wojciech Derda. Ostatnio przewoźnik uzyskał zgodę na wjazd lokomotyw serii ST44 do Czech. Niebawem PKP Cargo ogłosi też przetarg na lokomotywy wielosystemowe.

Spółka zależna Biotonu - SciGen Ltd, posiadająca do tej pory 50,01% udziałów SciGen BioPharma Pvt Ltd, SciGen Indie, Tek-Gen Holdings, sfinalizowała umowę sprzedaży tych udziałów na rzecz Anglo Gulf FZE i otrzymała zapłaconą cenę w wysokości 7 mln USD, podał Bioton.

Hefal Serwis, wierzyciel Polimeksu-Mostostalu, złożył wniosek o upadłość likwidacyjną spółki, podał Polimex.

di85q4k

Cube.ITG i spółka zależna Systemy Informatyczne Alma, mają dwie warunkowe umowy nabycia łącznie 100% udziałów spółki RightSoft za łącznie 8 mln zł, podała spółka.

Obligacje na okaziciela serii C Echo Investment, o łącznej wartości nominalnej 75 mln zł, zadebiutują na Catalyst w piątek 10 października, podała spółka.

Interbau, wierzyciel Polimeksu-Mostostalu, złożył wniosek o upadłość likwidacyjną spółki, podał Polimex.

EZO wyemitowała i przydzieliła obligacje zamienne na akcje serii F o łącznej wartości nominalnej 8,0 mln zł, podała spółka.

di85q4k

Holenderska Tetra Laval Holdings B.V złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad PIPiH Obram, podał Urząd.

Giełda Papierów Wartościowych zawiesi w dniach 13-24 października notowania akcji Intakus w związku ze zmianą ich wartości nominalnej, podała Giełda.

Newag powierzył zarządzanie prawami własności intelektualnej spółce zależnej - Newag IP Management, która będzie udzielać licencji na korzystanie z praw własności intelektualnej pozostałym spółkom Grupy, podał Newag. Łączna cena nabycia przez Newag IP know-how oraz znaku towarowego wyniosła 294,8 mln zł brutto.

Obligacje serii PD Ghelamco Invest o łącznej wartości nominalnej 37,78 mln zł zadebiutują w środę 8 października na Catalyst, podała Giełda.

di85q4k

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zawiesiła notowania akcji NTT System na wniosek spółki w związku ze zmianą ich wartości nominalnej od 13 do 24 października, podała Giełda.

Rada Nadzorcza ABC Data powołała Ilonę Weiss na stanowisko prezesa zarządu z dniem 1 stycznia 2015 r. Jednocześnie RN podjęła decyzję o powołaniu od 1 stycznia Juliusza Niemotko do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu spółki na okres trzyletniej kadencji, podała spółka.

Fundusz AnaCap Financial Partners i węgierski OTP, obok BOŚ Banku i Aliora, mają być zainteresowani nabyciem FM Banku PBP od Abris Capital, wynika z nieoficjalnych informacji Pulsu Biznesu

Agencja ratingowa Fitch Ratings potwierdziła długoterminowe oceny ratingowe w walucie obcej i krajowej dla Energi jako emitenta na poziomie "BBB" z perspektywą stabilną oraz ocenę na poziomie "BBB" dla wyemitowanych przez spółkę zależną Energa Finance AB (publ) obligacji, podała spółka.

di85q4k

Podziel się opinią

Share
di85q4k
di85q4k