Trwa ładowanie...
d14bh3t
d14bh3t

Przegląd informacji ze spółek

Ciech zażądał od agenta emisji obligacji serii 01, którego rolę pełni Banco Espirito Santo de Investimento (BESI) przeprowadzenia wcześniejszego wykupu wszystkich tj....
Share
d14bh3t

Ciech zażądał od agenta emisji obligacji serii 01, którego rolę pełni Banco Espirito Santo de Investimento (BESI) przeprowadzenia wcześniejszego wykupu wszystkich tj. 16.000 obligacji serii 01 każda o wartości nominalnej 10.000 zł, poinformowała spółka. Wykup obligacji ma nastąpić 5 czerwca 2014 r.

Skonsolidowany zysk netto ING Banku Śląskiego w I kw. 2014 r. mógł wynieść od 240 do 263 mln zł przy konsensusie na poziomie 250 mln zł wobec 260 mln zł zysku rok wcześniej, prognozują analitycy ankietowani przez ISBnews.

Sygnity zawarło umowę z Pocztą Polską, której przedmiotem jest świadczenie przez spółkę usług serwisu oprogramowania zintegrowanego systemu teleinformatycznego oraz wprowadzaniu modyfikacji systemu, poinformowało Sygnity. Wartość umowy sięgnie maksymalnie 25,13 mln zł brutto.

d14bh3t

Rada Dyrektorów Milestone Medical Inc. zaakceptowała plany oferty publicznej związanej z przeniesieniem notowań spółki na rynek główny GPW z NewConnect w II poł. bieżącego roku, podała spółka.

Wind Mobile realizuje "decydującą fazę" akwizycji firmy dostarczającej kontent muzyczny operatorom komórkowym z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podała spółka.

Zarząd Giełdy Praw Majątkowych Vindexus zarekomenduje akcjonariuszom przekazanie części zysku netto za rok 2013 na wypłatę dywidendy w wysokości 0,05 zł na jedną akcję, podała spółka.

Serinus Energy odkrył nowe złoże gazu opłacalnego do wydobycia podczas prac przy odwiercie Makiejewskoje-17 na Ukrainie. Gaz odnznacza się parametrami niższymi od wartości wskazanych w specyfikacji sprzedażowej dla gazu przyjmowanego do rurociągu, jednak będzie mógł przesyłany po zmieszaniu z gazem pozyskanym z innych odwiertów, podała spółka.

d14bh3t

Mars Real Estate, zarządzany przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (MS TFI), kontrolowane obecnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP), mógłby w przyszłości trafić na GPW, ale decyzje w tej sprawie będą uwzględniane w strategii Polskiego Holdingu Zbrojeniowego (PHZ), do którego docelowo trafi MS TFI, wynika z wypowiedzi prezesa towarzystwa Piotra Słupskiego. W ramach Mars Real Estate prowadzone są obecnie inwestycje deweloperskie na łącznie ok. 800 mln zł.

Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, spółka zależna Mostostalu Zabrze, zawarła umowę na realizację centrum handlowego Selgros w Lublinie. Kontrakt ma wartość 20,40 mln zł brutto, podał Mostostal.

LZMO rozpoczyna publiczną emisję zabezpieczonych obligacji serii B o łącznej wartości nominalnej do 7 mln zł. Środki z emisji posłużą na finansowanie dalszego wzrostu spółki, w szczególności na obsługę szybko rosnących zamówień krajowych i zagranicznych, podała spółka. LZMO poinformowała także o zakończeniu subskrypcji obligacji serii AB, w wyniku której przydzieliła obligacje o łącznej wartości 1,74 mln zł.

Modelowa marża rafineryjna grupy PKN Orlen wyniosła w kwietniu br. 4,30 USD/b wobec 2,30 USD/b miesiąc wcześniej i w porównaniu do 5,70 USD/b przed rokiem, podała spółka na stronie internetowej.

d14bh3t

Grupa Marvipol ma potencjał, by zamknąć bieżący rok co najmniej 20-proc. wzrostem sprzedaży samochodów Jaguar Land Rover, których generalnym importerem w Polsce jest spółka zależna Marvipolu - JLR Polska, poinformował wiceprezes JLR Polska i członek zarządu Marvipolu Marcin Dąbrowski. W I kw. br. sprzedaż tych aut zwiększyła się o blisko 30% r/r do 352 aut.

Ronson Development rozpoczął sprzedaż mieszkań w ramach inwestycji Panoramika II w Szczecinie. W nowym budynku powstanie 107 mieszkań, podała spółka. Docelowo w ramach inwestycji powstanie 499 mieszkań.

Przychody ze sprzedaży grupy Gino Rossi wzrosły o 26% w skali roku do 20,7 mln zł w kwietniu, poinformowała spółka. W okresie styczeń-kwiecień przychody ogółem wyniosły 76,1 mln zł, co oznacza wzrost o 18% r/r.

Wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez grupę Wojas wyniosła 18,06 mln zł w kwietniu i była wyższa o 11,3% w skali roku, poinformowała spółka.

d14bh3t

Colian ocenia, że I kwartał bieżącego roku był dobry dla Grupy, podtrzymuje, że dywizja napojowa będzie w tym roku zyskowna i celuje w 25% całkowitych przychodów ze sprzedaży zagranicznej w ciągu najbliższych lat, poinformował agencję ISBnews prezes grupy Jan Kolański.

PKO Bank Polski ogłosił przymusowy wykup 0,18% akcji Nordea Bank Polska, oferując 47,99 zł za walor, podała spółka.Po realizacji wykupu bank będzie posiadał 100% akcji Nordei.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin skierował pozew przeciwko spółce Erbud, w którym domaga się 34,38 mln zł odszkodowania z tytułu utraconych korzyści i doradztwa technicznego związanych z wadliwym stanem pasa startowego portu. Erbud nie uznaje swojej odpowiedzialności i przygotowuje swój pozew o odszkodowanie wobec podmiotów odpowiedzialnych za uszkodzenie pasa.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Vistula Group wyniosły ok. 33,5 mln zł w kwietniu br. i były wyższe o ok. 7,4% r/r, podała spółka.

d14bh3t

Orlen Gaz podpisał ostateczną umowę sprzedaży segmentu butli gazowych w tym także kontenerów i samochodów firmie Gaspol, podała spółka.

Zarząd ABC Data zarekomendował akcjonariuszom wypłatę dywidendy w kwocie 45,7 mln zł, co daje 36 grosze na akcję, co oznacza 50% wzrost w stosunku do dywidendy wypłaconej rok wcześniej, podała spółka.

Zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica zarekomenduje akcjonariuszom przeznaczenie 57,70 mln zł z zysku netto za 2013 r., wynoszącego 115,53 mln zł, na dywidendę, co da wypłatę w wysokości 4,18 zł na akcję, podała spółka.

d14bh3t

Podziel się opinią

Share
d14bh3t
d14bh3t