Trwa ładowanie...
dhp8n9h

Przegląd informacji ze spółek

Zarząd Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) podjął uchwałę w sprawie udzielenia Bankowi Pekao wsparcia w procesie restrukturyzacji Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Mikołaja Kopernika, w formie dotacji wysokości 101,9 mln zł, podał BFG.

Share
dhp8n9h

Tomasz Józefacki złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki Benefit Systems, poinformowała spółka.

Pozbud T&R wyemitował 50.000 obligacji zwykłych na okaziciela serii A, o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł, podała spółka. Próg dojścia emisji do skutku wynosił 45.000 obligacji.

Asseco Systems, spółka w 100% zależna od Asseco Poland, zawarła z 45 akcjonariuszami Unizeto Technologies warunkową umowę nabycia 81,3% akcji Unizeto, podało Asseco.

dhp8n9h

Polnord wyemitował 340.000 szt. 3-letnich obligacji o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 34,0 mln zł, podała spółka.

VD sp. z o.o. Mieszkania IX spółka komandytowa - podmiot zależny Vantage Development - zawarła z Karmar umowę o zaprojektowanie oraz roboty budowlane i generalne wykonawstwo inwestycji mieszkaniowej w Warszawie przy ulicy Konstruktorskiej 9, o wartości 59,5 mln zł netto, podał Vantage.

Grupa Inpro zrealizowała przedsprzedaż (rozumianą jako ilość podpisanych umów przedwstępnych netto) na poziomie 39 umów w styczniu 2015 r., co daje taki sam wynik, jak w styczniu 2014 roku. Inpro planuje osiągnąć wynik sprzedażowy na koniec 2015 roku na poziomie ok. 500 mieszkań i domów wobec 421 w ub.r., podała spółka.

Oferta Orange Energia jest elementem projektu "Inteligentnego Domu", który Orange Polska planuje realizować na bazie sieci światłowodowej, poinformował wiceprezes Piotr Muszyński.

dhp8n9h

Orange Polska zakłada zwiększenie zasięgu szybkiego internetu LTE do niemal 78% populacji na koniec bieżącego roku na istniejących zasobach sieciowych, poinformował wiceprezes Piotr Muszyński.

Orange Polska zainwestuje w tym roku kwotę 2,0 mld zł wobec 1,7 mld zł rok temu, poinformował prezes operatora Bruno Duthoit.

Kredyt Inkaso w ciągu miesiąca poinformuje o wejściu na kolejny rynek zagraniczny w regionie. Spółka chce nabywać portfele wierzytelności korporacyjnych w Rumunii, zaś w Bułgarii i w Polsce skupić się na zakupach portfeli detalicznych, w kraju - głównie zabezpieczonych hipotecznie, poinformował prezes Paweł Szewczyk. Na zakup portfeli Kredyt Inkaso planuje wydać łącznie w roku obrotowym 2014/2015 ok. 150 mln zł.

PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Sektora Nieruchomości 2 (PZU FIZ SN2), zarządzany przez TFI PZU, wypracował ponad 11% stopy zwrotu w 2014 r. Dwucyfrowy wynik jest efektem zarządzania dotychczasowym portfelem i nowych inwestycji, przede wszystkim w sektorze magazynowym, podało PZU.

dhp8n9h

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) apeluje do związków zawodowych o wycofanie się się z postulatu blokującego porozumienie i zakończenie strajku w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW), wynika z oświadczenia Wojciecha Kowalczyka, pełnomocnika rządu ds. górnictwa oraz sekretarza stanu w MSP.

Neinver zamierza skomercjalizować centrum outletowe Factory Ursus w Warszawie w 100% do końca marca, podała spółka.

Empik Media & Fashion (EMF) zaprezentuje plany rozwojowe w czwartek, 19 lutego, przy okazji publikacji wyników za IV kw. 2014 r., poinformował prezes EMF Krzysztof Rabiański.

Boruta-Zachem odnotował wzrost rzeczowych aktywów trwałych z 6,1 mln zł do 16 mln zł po czterech kwartałach 2014 r., w związku z realizacją inwestycji w produkcję biosurfaktantów, podczas gdy przychody operacyjne wzrosły o 5,2% r/r do 19,7 mln zł, podała spółka.

dhp8n9h

Mediacap podtrzymuje plan przejścia na rynek główny GPW z NewConnect w I połowie tego roku i zrealizowanie akwizycji, która pozwoli na przekroczenie 100 mln zł rocznie przychodów grupy. W ciągu trzech lat firma chce stać się jedynym polskim podmiotem, który będzie "porównywalnym skalą konkurentem dla sześciu największych holdingów międzynarodowych" działających w branży reklamowej w Polsce, poinformował prezes Jacek Olechowski.

Groclin sprzedał jednostkę biznesową Wiring & Controls, w tym spółkę zależna Kabel-Technik-Polska (KTP), na rzecz fińskiej PKC Group PLC, podała firma. Wartość transakcji wynosi 50 mln euro.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w ramach oszczędności ma zrezygnować z wynajmu sal notowań dla rynków NewConnect i Catalyst w biurowcu przy ul. Książecej w Warszawie, wynika z informacji agencji ISBnews.

Vivid Games przedstawi 16 marca zaktualizowaną strategię na najbliższe lata, poinformował prezes Remigiusz Kościelny.

dhp8n9h

Benefit Systems planuje mieć łącznie 70 klubów w segmencie fitness na koniec 2016 r. wobec 47 obecnie, poinformował prezes Tomasz Józefacki.

Unibep podpisał umowę z Dom Development na realizację w systemie generalnego wykonawstwa kolejnego etapu zespołu "Apartamenty Saska nad Jeziorem etap III" przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Warszawie, podał Unibep. Wartość umowy za całość inwestycji wynosi 56,26 mln zł netto.

Samsung Electronics Poland Manufacturing, dzięki otwarciu nowej linii produkcyjnej w swojej fabryce AGD w podpoznańskich Wronkach, przybliża się do realizacji planu przewidującego zwiększenie mocy produkcyjnych tej fabryki do 3 mln sztuk sprzętu AGD rocznie, poinformował dyrektor Samsung Electronics Poland Manufacturing Olgierd Bałtaki. Uruchomiona właśnie inwestycja, której wartość w 2014 r. sięgnęła ok. 80 mln zł, pozwoli na rozpoczęcie produkcji 7 nowych modeli lodówek oraz 2 modeli pralek.

Przychody Orange Polska z usług telefonii stacjonarnej spadły do 5.520 mln zł w 2014 r. z 6.057 mln zł rok wcześniej, podał operator.

Przychody Orange Polska z usług telefonii komórkowej wyniosły 5.713 mln zł w 2014 r. wobec 6.110 mln zł rok wcześniej, podał telekom.

W ramach rocznej korekty składu indeksów giełdowych, Enea, Energa i Cyfrowy Polsat zastąpią w składzie indeksu największych spółek WIG20 spółki: JSW, Kernel Holding i Grupa Lotos po sesji 20 marca, podała GPW.

dhp8n9h

Podziel się opinią

Share
dhp8n9h
dhp8n9h