Trwa ładowanie...
dil7nno

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 1 października

...

dil7nno
dil7nno

01.10. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 1 października.

RZECZPOSPOLITA

Po kryzysie firmy mniej hojne dla byłych szefów. Gigantyczne odprawy dla prezesów budzą więcej emocji niż ich wysokie płace. (s.A1, A2, E2-3)

Wielka dziura w budżecie Irlandii. Deficyt finansów publicznych na wyspie wyniesie rekordowe 32 proc. PKB. To skutek ratowania banków. (s.B4)

dil7nno

PARKIET

Azoty Tarnów. Bliżej przejęcia ZAK. Rada nadzorcza Azotów Tarnów zaaprobowała wczoraj wniosek zarządu o objęcie przez spółkę 30 mln nowych akcji ZAK. Transakcję, która ma kosztować 150 mln zł da Tarnowowi kontrolę (52 proc. w podwyższonym kapitale) nad zakładami z Kędzierzyna, musi jeszcze zaopiniować NWZA Azotów, które zbierze się w najbliższy poniedziałek.(s.1,5)

Spadną obroty Mostostalu Płock. Firma nie zapełniła jeszcze portfelu zleceń na ten rok. Przed jego końcem może zdobyć pierwsze umowy z krajów arabskich. (s.9)

GAZETA WYBORCZA

dil7nno

Teksas w Polsce. Żona byłego taksówkarza, bohatera afer gospodarczych w PRL i III RP, przejmuje spółkę giełdową, płacąc ziemią, w której ma być torf, a pod nią gaz łupkowy. Ten interes uwiarygodniają ministrowie z rządów AWS i SLD. 1 mld zł - tyle warte są akcje Karen SA, które obejmie rodzina Paszyńskich.(s.1,6)

Pendolino w Polsce? Alstom jako jedyny złożył ofertę na dostawę 20 szybkich pociągów dla PKP Intercity. Nim jednak pomkniemy najnowszymi Pendolino z Krakowa do Gdańska z prędkością 250 km/godz. Intercity musi znaleźć 430 mln euro. (s.28)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

dil7nno

Polskie długi robią furorę za granicą. Zagraniczny kapitał uznał polski dług za świetny interes. Na naszych obligacjach można zarobić dwa razy więcej niż na niemieckich. Obcy inwestorzy mają w portfelach polskie papiery skarbowe warte 124,6 mld zł - najwięcej w historii. To może być niebezpieczne.(s.A1, A6)

PULS BIZNESU

Po co ci Dialog Plusie? To kuriozum - tak eksperci komentują przymiarki firmy Jarosława Bauca do przejęcia operatora. (s.4-5)

Polskim bankom grozi infekcja. Nadzór boi się, że popsute kredyty gotówkowe zakażą hipotekę. (S.6).(PAP)

bas/

dil7nno
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dil7nno