Trwa ładowanie...
d42e408

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 21 marca

...

Share
d42e408

21.03. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 21 marca.

RZECZPOSPOLITA

Biznes nie zamyka fabryk w Rosji. Zagraniczni inwestorzy zamrażają nowe projekty, ale nie zamierzają się wycofywać z rynku. (s.B2-B3)

d42e408

Gaz na giełdach w Polsce i Europie jest coraz tańszy. Ciepła zima i duże zapasy powodują, że błękitne paliwo jest dziś wyjątkowo tanie. Większość odbiorców nie może go jednak kupić. (s.B3)

Rosną majątki polskich milionerów. Łączna wartość aktywów 500 najbogatszych przedsiębiorców przekroczyła 147 mld zł. I będzie dalej rosła. (s.B4)

12 opinii w konsultacjach aukcji LTE 2.0. Budowa jednej wspólnej sieci i obawy o dominację konkurentów to główne kwestie w dyskusji o kształcie powtarzanej aukcji LTE. (s.B5)

PGE zainteresowane kupnem, RWE mówi, że nie sprzeda. RWE AG nie ma planów sprzedaży RWE Polska i nie prowadzi żadnych rozmów w tym zakresie - stwierdził Filip Thon, prezes RWE Polska i członek zarządu RWE East. Podkreślił, że Polska pozostaje dla RWE kluczowym rynkiem w sprzedaży i dystrybucji energii, a także w energetyce wiatrowej. (s.B5)

d42e408

Reklama w komórkach warta prawie 100 mld USD. W 2018 roku wartość rynku reklamy mobilnej potroi się wobec tego roku. (s.B7)

Dębica to zakład strategiczny. Chińskie zagrożenie nie jest tak duże a surowców do produkcji opon nie zabraknie - zapewnia Darren Wells, prezes The Goodyear Tire and Rubber Company. (s.B16)

PARKIET

Uwaga na Ideę Bank. Debiut możliwy w tym roku. Kolejne trzy spółki z grupy Leszka Czarneckiego mogą trafić na giełdę. Jedna prawdopodobnie już w tym roku. (s.01, s.08)

d42e408

Banki wyjątkowo hojne dla swoich akcjonariuszy. Ponad połowa notowanych na warszawskiej giełdzie banków zamierza wypłacić w tym roku sowitą dywidendę. Dla wielu z nich jej poziom będzie najwyższy w dotychczasowej historii. (s.01, s.03)

Impel, wrocławski lider na rynku usług nie osiągnie zapewne w tym roku zakładanego dwumiliardowego poziomu przychodów, głównie w skutek kryzysu na rynku ochrony. Jako plan minimum zapowiada utrzymanie wyników z 2013 roku. (s.06)

GAZETA WYBORCZA

Szare paliwo zalewa Polskę. Już co szósty litr oleju napędowego w Polsce sprzedawany jest w szarej strefie. Budżet z tego tytułu stracił w 2012 r. ponad 4 mld zł, głównie z podatku VAT.(s.16)

d42e408

PULS BIZNESU

Jak KNF uziemiła bociana. Po dwóch latach walki Everest Finanse obronił dobre imię, ale nadal figuruje na czarnej liście nadzorcy. (s.1, s.6-7)

Wódczana podwyżka zaprocentowała. W styczniu budżet zarobił dodatkowe 500 mln zł na podatku od wyrobów spirytusowych. teraz będzie tylko gorzej - prognozuje branża. (s.1, s.3)

Ubezpieczyciele dostali w kość. Batalia cenowa odcisnęła piętno na wynikach branży za 2013 rok. Co gorsza, ten rok nie będzie lepszy. (s.5)

d42e408

Pol-Inowex ma gorący czas w Afryce. Lubelska spółka zajmująca się przenoszeniem fabryk negocjuje siedem kontraktów na Czarnym Lądzie. (s.11)

Twierdzenie, że sieci FTTH rozwiążą problem szybkości internetu w Polsce to przesada, bo sieci wszystkich znaczących operatorów kablowych mogą dostarczyć o wiele szybsze usługi, niż obecnie wymaga rynek - uważa Andrzej Rogowski, prezes Multimediów. (s.12)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Domy na piasku. Niektórym te mieszkania śnią się po nocach. I raty. Bo płacić trzeba, choć mieszkań nie ma. Szczęście, że dzisiaj deweloperzy już tak nie oszukują. Dzisiaj robią to inaczej. (s.A1, s.A5)

Liderzy listy płac wśród bankowców. Na czele listy Luigi Lovaglio, który w 2013 zarobił 8,52 mln zł brutto. (s.A13)

(PAP)

kam/

d42e408

Podziel się opinią

Share
d42e408
d42e408