Trwa ładowanie...
d384zo8

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 27 stycznia

...

Share
d384zo8

27.01. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 27 stycznia.

RZECZPOSPOLITA

Sklepowe stacje zyskują na drogich paliwach. Jest ich tylko 155, ale rocznie sprzedają paliwa za ponad 4 mld zł. Konkurencję dostrzegły już koncerny paliwowe, rozwijające sieci tanich stacji benzynowych. (s.B1)

d384zo8

Gruziński TBC Bank odkłada debiut na warszawskiej giełdzie, obawia się niepewnej koniunktury na GPW. Polsce przygląda się za tro Sbierbank. (s.B5)

O zmianach w firmie i przygotowaniach do debiutu giełdowego prezes Poczty Polskiej mówi w rozmowie z Agnieszką Stefańską i Jakubem Kuraszem. (s.B16)

PARKIET

W tym roku na inwestycje w fabrykach płyt wiórowych zamierzamy wydać w sumie około 40-45 mln. Na przełomie 2011 i 2012 roku uzyskaliśmy wiążącą ofertę od konsorcjum banków, które jest gotowe udzielić nam kredytu w wysokości 110 mln euro n akkontyouwanie projektu budowy fabryki płyt MDF w Rosji - powiedział prezes Pfleiderer Grajewo. (s.7)

d384zo8

Sfinks jest coraz bliżej wyjścia na plus na poziomie operacyjnym - zapowiada Sylwester Cacek, prezes spółki. Dodaje, że pozytywne zmiany widać również na poziomie wyniku brutto na sprzedaży. Od III kwartału 2010 r. jest on dodatni i systematycznie rośnie. (s.5)

Makora: W tym roku obroty mają wzrosnąć o około 40 proc. Producent szkła skupi się w tym roku na poprawie rentowności biznesu. (s.6)

CEDC wyprodukował mniej wódki w Rosji. W 2011 r. produkcja spółki na jej kluczowym rynku spadła o niemal 15 proc. Zachowała tam jednak pozycję lidera. (s.5)

GAZETA WYBORCZA

d384zo8

Poparcie dla PO spadło o 1 pp i wynosi 37 proc. Poparcie dla PiS spadło o 5 pp - do 22 proc. (s.5)

Furtka dla Gazpromu. Czy Gazprom odbije monopol w gazociągu jamalskim, korzystając niejasnych przepisów, jakie w nowym Prawie gazowym proponuje resort wicepremiera Waldemara Pawlaka? (s.26)

Komisja Europejska zakwestionowała budowę odkrywki węgla brunatnego Tomisławice. Należąca do Kopalni Węgla Brunatnego Konin odkrywka działa już od września. (s.26)

Efekt stycznia za pożyczone pieniądze. Warszawska giełda ma za sobą najlepszą sesję od listopada. Rodzimi inwestorzy przebudzili się późno, bo na największych parkietach gorączka zakupów trwa w najlepsze od tygodni. (s.27)

d384zo8

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Drogie tankowania na polskich lotniskach. Drożej za paliwo płaca tylko na Ukrainie i w Rosji. (s.A10)

Rząd pracuje nad ustawą o efektywności energetycznej. (s.A12)

Piwa ciemne i smakowe coraz większą konkurencja dla jasnych. Regionalne browary wchodzą na rynek z kolejnymi markami. (s.A12)

d384zo8

PULS BIZNESU

Droga stal bije w budowlankę. Ceny prętów zbliżają się do rekordu z 2008 r. szefowie firm budowlanych łapią sę za głowy. Akcjonariusze stalowych spółek natomiast juz liczą zyski. (s.6-7, 18-19)

Warsaw Equity Management jest zainteresowany inwestycją w DM IDMSA. Będzie to raczej przyjazne przejęcie - dowiedział się "Puls Biznesu". (s.4)

Arcelor Mittal chce, by odeszło 1450 osób. Gigant zaproponuje program dobrowolnych odejść. Jest gotów zapłacić jednej osobie nawet 150 tys. (s.7)

Dragon Capital - ukraiński bank inwestycyjny chce mieć biuro nad Wisłą, by rozkręcić obrót akcjami firm ze Wschodu. (s.8)

(PAP)

mak/ seb/

d384zo8

Podziel się opinią

Share
d384zo8
d384zo8