Trwa ładowanie...
dhglpw7

Przegląd prasy gospodarczej, poniedziałek, 25 października

...

dhglpw7
dhglpw7

25.10. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w poniedziałek, 25 października.

RZECZPOSPOLITA

Komisja Nadzoru Finansowego podtrzyma swoje stanowisko w sprawie wezwania NWR na akcje Bogdanki. To może opóźnić początek zapisów nawet do listopada. Polskie przepisy nie przewidują uzależnienia wezwania od zgody walnego. To ma chronić inwestorów. Bo co by było, jeśli zapisy ruszą, a walne się na zakup akcji nie zgodzi? - powiedział dziennikowi Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF. New World Resources kontruje: zgoda walnego jest niezbędna. (s.B8)

PARKIET

dhglpw7

KGHM może przeznaczyć kilka mld euro na inwestycje. Cytowany przez gazetę prezes Herbert Wirth nie zdradza jednak szczegółów.. Dodał jedna, że jego zdaniem w przyszłym roku część planów może się zmaterializować. Według prezesa rewizja tegorocznej prognozy możliwa będzie w listopadzie. (s.06)

Według zarządu Ulmy chude lata to już przeszłość. Prezes spółki twierdzi, że firma od kilku miesięcy wychodzi z dołka, głównie za sprawą kontraktów podpisanych w segmencie budownictwa inżynieryjnego. (s.06)

Do giełdowego debiutu Węglokoksu może dojść w połowie 2011 roku, a wartość oferty może wynieść około 400 mln zł. (s.07)

W przyszłym miesiącu Azoty mogą podać szczegóły planu emisji akcji. Spółka z rynku chce pozyskać 150 mln zł, czyli tyle, ile zapłaciła za akcje ZAK-u. (s.08)

dhglpw7

PULS BIZNESU

Jeśli nie Polsat na giełdę, to co? Może inna spółka Zygmunta Solorza-Żaka. Tylnymi drzwiami poprzez NFI Midas. Według gazety na giełdę mogłaby trafić Sferia, wniesiona aportem do NFI Midas. Solorz nie komentuje jednak tych informacji. (S.04)

Łódzki sąd zatwierdził układ Monari z wierzycielami. Zadłużenie Monari sięga 140 mln zł, z czego około 70 proc. to zobowiązania wobec banków. (s.11)

dhglpw7

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Lotos, Orlen, Shell i BP nie chcą nowych opłat za zbiorniki paliw. Ponad 300 zł będzie kosztować legalizacja zbiorników. Zmiany przepisów krytykują zarówno wielkie, jak i małe sieci. (s.A16)

Jeżeli Firma Oponiarska Dębica nie ujawni PZU Asset Management swoich rozliczeń transferowych z Goodyearem, jedynym rozwiązaniem konfliktu między akcjonariuszami będzie wezwanie na akcje. (s.A16) (PAP)

pif/

dhglpw7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhglpw7