Trwa ładowanie...
d3mg2q8

Przegląd prasy gospodarczej, sobota, 19 października

...
Share
d3mg2q8

19.10. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w sobotę, 19 października.

GAZETA WYBORCZA

Na zmianach w emeryturach najbardziej skorzystają sprzedawcy dodatkowych ubezpieczeń. Zamiast inwestycji z ulgą podatkową, przyszłym emerytom zachwalają drogie polisy inwestycyjne. (s. 6)

d3mg2q8

Związkowcy i pracodawcy będą wspólnie protestować przeciwko ostremu cięciu wsparcia dla zakładów pracy chronionej. (s. 7)

Stowarzyszenie Sygnał - do którego należy 19 członków, w tym m.in. Cyfrowy Polsat, NC+, TVN, czy HBO Polska - domaga się zmian w prawie, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z nielegalnym rozpowszechnianiem sygnału. Na jednego legalnego widza przypada średnio dwóch nielegalnych, którzy korzystają z pirackich serwisów internetowych. (s. 8)

PARKIET

PKP Cargo chce kontynuować wewnętrzną konsolidację spółki. W jej ramach od 1 stycznia 2014 r. liczba zakładów zajmujących się przewozami towarowymi ma zmaleć do sześciu. Dotychczas było ich dziesięć. (s. 04)

d3mg2q8

Liczymy na efekty synergii dzięki fuzji z włoskim Diesse. Ogólnie efekty synergii z Diesse szacujemy konserwatywnie na ponad 80 mln zł rocznie w przychodach i ponad 25 mln zł rocznie na poziomie operacyjnym w perspektywie trzech, czterech lat - mówi Tadeusz Tuora, członek rady dyrektorów Orphee. (s. 05)

Związki zawodowe działające w Zakładach Azotowych Puławy wynegocjowały z zarządem chemicznej spółki podwyżki pensji, które wejdą w życie od 1 listopada. Na wzrost wynagrodzeń Puławy przeznaczą ponad 8,7 mln zł. (s. 06)

Zmiana księgowania przychodów przez Alior Bank obniży wyniki oraz kapitały banku. Wątpliwości inwestorów wzbudzają transakcje menedżerów i dziwne zachowanie kursu. (s. 07)

(PAP)

pel/

d3mg2q8

Podziel się opinią

Share
d3mg2q8
d3mg2q8