Trwa ładowanie...
d1fa5zr
d1fa5zr

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 11 sierpnia

...
Share
d1fa5zr

11.08. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 11 sierpnia

RZECZPOSPOLITA

10 mld euro mogą w tym roku, według resortu gospodarki, zainwestować w Polsce zagraniczne firmy. (s.A1,B4)

d1fa5zr

Intesa wycofała się z wyścigu o kupno BZ WBK. Kolejne banki mogą nie złożyć ofert, jeśli obecny właściciel nie sprzeda osobno części udziałów. Rezygnację rozważa BNP Paribas, bo przejęcie całej spółki podbija cenę o ponad miliard euro. (s.B1)

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły w tym roku przetargi na przebudowę okołó 200 km torów. Szansę na umowy o największej wartości ma firma Torpol. Na kontraktach, które już zostały ogłoszone, PKP PLK mogą zaoszczędzić ponad 3 mld zł. (s.B3)

Zmiany w OFE dzielą rząd. Ministerstwo finansów wciąż opowiada się za niższą składką. (s.B6)

Największe firmy zamierzają więcej wydawać na rozwój, ale nie wiadomo, czy ich chęci nie osłabią zmiany podatkowe. (s.B6)

d1fa5zr

PARKIET

Resort finansów kończy prace nad zmianami w ustawie o ofercie publicznej. Wkrótce przekaże je do konsultacji. (s.1,7)

Wilbo obiecuje zysk na koniec roku. Pierwszego półrocza firma nie może zaliczyć do udanych, ale porządki w grupie mają sprawić, że drugie półrocze będzie dużo lepsze. (s.6)

GAZETA WYBORCZA

d1fa5zr

W 2009 roku strata całej grupy PKP sięgnęła 676 mln zł. Gdy kolejarze ugasili pożar w PKP Cargo, ogień zapalił się w PKP InterCity. Eksperci mówią: kolej potrzebuje restrukturyzacji. (s.18)

PULS BIZNESU

Sprzedaż dochodowych firm nie służyłaby grupie - uważa prezes Lotosu Paweł Olechnowicz. W nowej strategii spółka nie proponuje upłynnienia Lotosu Koleje i Lotosu Asfalt. (s.2-3)

BGK jest ostrożny, aż za bardzo. Bank miał być poręczeniową lokomotywą dla firm. Nie wyszło, bo selekcja wniosków jest zbyt ostra. (s.4-5)

Wyceny firm nawozowych rosną jak szalone. Więcej w tym spekulacji niż podstaw. (s.14-15)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Po podniesieniu zasiłku o 140 zł przybyło 425 tys. bezrobotnych. (s.A6)

Nadeszły dobre czasy dla producentów i eksporterów złomu. Po kryzysowych latach 2008 i 2009, sprzedaż zagraniczna polskiego surowca gwałtownie wzrosła. (s.A15). (PAP)

pr/

d1fa5zr

Podziel się opinią

Share
d1fa5zr
d1fa5zr