Trwa ładowanie...
d1bhl5n

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 12 lutego

...
Share
d1bhl5n

12.02. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 12 lutego.

RZECZPOSPOLITA

GM wyda miliard złotych na fabrykę silników. Produkcja w Tychach pozwoli zatrudnić ponad pół tysiąca osób. To nie wszystko - od półtora do dwóch tysięcy nowych miejsc pracy powstanie w otoczeniu zakładu. (s. B1)

d1bhl5n

Dzięki przyspieszeniu w grudniu nasz eksport wzrósł w całym 2013 roku o 5,8 proc. do najwyższego poziomu w historii. (s. B2-3)

PARKIET

Wall Street wróci do zakupów. Indeks S&P500 zmaga się jeszcze z korektą, ale przesilenie jest już bardzo blisko. (s. 04)

Grupa Kofola powalczy o przejęcie słoweńskiego producenta wody mineralnej Radenska. Do dziś można składać wiążące oferty. (s. 07)

d1bhl5n

Pomimo efektownej poprawy wyników Inter Carsu w 2013 roku analitycy oczekują dalszych wzrostów w tym roku. Dotychczasowa dynamika jest jednak nie do utzrymania. (s. 08)

GAZETA WYBORCZA

Komisja Europejska nakazała zwrot pomocy publicznej w wysokości 91,7 mln zł dla lotniska Gdynia-Kosakowo, ale port nie ma z czego oddać tych pieniędzy. Najprawdopodobniej skończy się wnioskiem o upadłość. (s. 20)

W tym roku emeryci i renciści dostaną jedną z najmniejszych podwyżek od lat. Emerytury i renty wzrosną od marca o 1,6 proc. (s. 21)

d1bhl5n

PULS BIZNESU

Polska to przyczółek na tę część Europy - zapowiada McCormick, właściciel polskiego producenta przypraw Kamis. Amerykanie otworzą w Łodzi centrum finansowe i księgowe grupy na region. (s. 2)

Fundusz z portfela polskiego miliardera Jana Kulczyka przejął za 110 mln USD jedyną kopalnię złota w Namibii, która rocznie wydobywa go około 70 tys. uncji. (s. 4)

IKZE wciąż daleko do doskonałości. Tylko przy wykorzystaniu maksymalnego limitu wpłat i inwestowaniu w ryzykowne produkty można osiągnąć wymierne korzyści, choć i tak bez gwarancji zysku. (s. 16)

d1bhl5n

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Spada liczba upadłości firm. To jedna z gwarancji, że coraz głośniej można mówić o końcu kryzysu. Nie we wszystkich jednak branżach sytuacja będzie sie poprawiała jednakowo szybko. (s. A1, A8)

Huty i dystrybutorzy odrabiają straty. Wprowadzone jesienią ubiegłego roku zmiany w VAT zwiększyły legalną sprzedaż niektórych wyrobów ze stali o 45 proc. Branża liczy, że w najbliższym czasie jej wyniki podniesie też poprawa koniunktury. (s. A15)

(PAP)

pel/

d1bhl5n

Podziel się opinią

Share
d1bhl5n
d1bhl5n