Trwa ładowanie...
d1m99at
d1m99at

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 20 kwietnia

...
Share
d1m99at

20.04. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 20 kwietnia.

RZECZPOSPOLITA

Faworytem do kupna SPEC są państwowe spółki, szczególnie PGE. W wyścigu wciąż bierze udział kilkanaście podmiotów, a wartość transakcji może znacznie przekroczyć 1 mld zł. (s.B1)

d1m99at

Unia dopłaca do reklamy żywności. Na wsparcie Komisji Europejskiej czeka pięć polskich programów promocyjnych za około 60 mln zł. (s.B6)

W Lizbonie zaczęły się rozmowy dotyczące warunków międzynarodowej pomocy dla Portugalii. (s.B7)

70 proc. Polaków jest otwartych na nowe oferty zatrudnienia. (s.B9)

PARKIET

d1m99at

Europejski Fundusz Hipoteczny zaprasza firmy z Dubaju do wspólnych inwestycji w hotele i budynki biurowe w naszym kraju. (s.1,3)

Przy zakupie 47,7 proc. akcji w PMB Mispol mógł zostać wprowadzony w błąd co do rzeczywistej sytuacji mięsnej spółki. (s.6)

Graal będzie miał trzy lata na wprowadzenie Superfishu i Korala na GPW. Do tego czasu chce zrealizować kilka przejęć. (s.7)

Bank Nova KBM nie jest jedyną spółką ze Słowenii, która chce zadebiutować na naszej giełdzie. Myśli o tym również ubezpieczyciel Triglav. (s.9)

d1m99at

GAZETA WYBORCZA

Wymarzona sytuacja dla kupujących nowe mieszkania? Na pierwszy rzut oka wygląda, że tak - jeszcze nigdy deweloperzy nie oferowali ich tak dużo jak obecnie. (s.29)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Firmy za trzy lata zapłacą o 70 proc. więcej podatku niż w tym roku - planuje resort finansów. Zapewnia, że nie będzie to efektem wzrostu stawek podatkowych. (s.A6)

d1m99at

Francuska grupa Le Duff, zaliczana do ścisłej światowej czołówki w segmencie bakery cafe (restauracje, kawiarnie, cukiernie, piekarnie) do końca 2012 roku otworzy w Polsce 30 swoich lokali. (s.A13)

Aktywa funduszy pieniężnych rosną od sześciu miesięcy. Tylko w marcu firmy i inwestorzy indywidualni ulokowali w nich 2,4 mld zł. (s.A15)

PULS BIZNESU

Szwecja ziemią obiecaną biznesu. Kraj Trzech Koron przeżywa boom, z którego już korzystają nasze firmy. (s.1,4-5, 16-17)

Silurian ma pomysł na łupki. Spółka zależna Petrolinvestu dopiero rozpoczyna działalność, a już marzy o giełdzie. (s.2). (PAP)

pr/

d1m99at

Podziel się opinią

Share
d1m99at
d1m99at