Trwa ładowanie...
d1nx7q9
d1nx7q9

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 25 sierpnia

...
Share
d1nx7q9

25.08. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 25 sierpnia

RZECZPOSPOLITA

Rośnie liczba małych firm, nieznacznie spada dużych. Polacy coraz bardziej pozytywnie oceniają małą przedsiębiorczość. (s.B1)

d1nx7q9

Transakcja sprzedaży Banku Zachodniego WBK może się zakończyć już w ciągu tygodnia - dowiedziała się "Rzeczpospolita". (s.B3)

PARKIET

Banki planujące kupić BZ WBK od Irlandczyków chcą uniknąć ogłoszenia wezwania na wszystkie akcje. Zarząd PKO BP zamierza "docenić" mniejszościowych akcjonariuszy instytucji przy emisji połączeniowej. (s.1,8)

Przejście GPW z systemu Warset na platformę UTP stosowaną przez nowego partnera GPW, NYSE-Euronext, nastąpi dla rynku kasowego z początkiem 2012 r., w przypadku instrumentów pochodnych migracja planowana jest trzy miesiące później. (s.1,8,9)

d1nx7q9

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, ocenia, że pewne cele założone w strategii na lata 2010-2012 bank może osiągać szybciej, niż początkowo planowano. Szef banku zapewnia, że w PKO BP nie ma przerostu zatrudnienia. "Mamy najlepsze wskaźniki efektywnościowe na rynku. Gdybyśmy wzięli pod uwagę zysk na jednego zatrudnionego, to mamy jeden z najwyższych wśród banków uniwersalnych. To nie oznacza, że nie chcemy dostosować wielkości zatrudnienia do skali działalności i automatyzacji procesów" - powiedział "Parkietowi". (s.8)

GAZETA WYBORCZA

Firmy chcą i mogą inwestować. Maja dosyć pieniędzy, notują wzrosty produkcji, lecz zamiast wciskać gaz, trzymają nogę na hamulcu. (s.18)

Koszty administracyjne podwyżki VAT z 22 na 23 proc. sięgną 250 mln zł - oceniają pracodawcy z PKPP Lewiatan. (s.18)

d1nx7q9

PULS BIZNESU

PKO BP zmieni ofertę dla klientów detalicznych. Po raz pierwszy od 10 lat. Bank przygotowuje kilka pakietów dla różnych grup klientów. (s.4)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Ipla i producent telewizorów Panasonic podpisali porozumienie, dzięki któremu mogą podbić rynek telewizji internetowej. Za darmo będą oferowali usługi, za które inni każą sobie płacić. Za darmo będzie można oglądać programy Polsatu. (s.A12)

d1nx7q9

Santander traci punkty w wyścigu o BZ WBK. Hiszpanie, którzy byli jedynymi pretendentami do brytyjskiej części biznesu od AIB, właściciela BZ WBK, mają silnego rywala. Jest nim angielski miliarder Richard Branson, właściciel Virgin Group. Tymczasem wykupienie za jednym zamachem przez Santandera cennych aktywów AIB w Polsce i nierentownych w USA i Wielkiej Brytanii miało być argumentem przemawiającym na korzyść Hiszpanów w walce o BZ WBK. (s.A12)

Celon Pharma, farmaceutyczna spółka, rozbudowała laboratoria medyczne. Pracuje nad własnymi lekami. W przyszłym roku, jeśli rozpocznie badania kliniczne, powinna zadebiutować na GPW. (s.A19) (PAP)

morb/

d1nx7q9

Podziel się opinią

Share
d1nx7q9
d1nx7q9