Przegląd prasy gospodarczej, środa, 6 października

...

06.10. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 6 października.

RZECZPOSPOLITA

W sieciach Biedronka, Carrefour, Real, Bomi, Praktiker, Makro można się liczyć z większymi niż zazwyczaj kolejkami. NSZZ "Solidarność" planuje przeprowadzenie w czwartek we wspomnianych sieciach strajku włoskiego. Oznacza to, że pracownicy wszystkie czynności będą wykonywać jak najbardziej szczegółowo, a co za tym idzie - zajmą znacznie więcej czasu niż zwykle. (s.B3)

Aleksander Gudzowaty, jeden z najbogatszych Polaków chce się wycofać z sektora gazowego. Zamierza sprzedać nie tylko udziały w Gas Tradingu, ale i w spółce, która miała budować gazociąg do Niemiec. (s.B5)

Francuska Veolia i izraelski Mobilis starają się o kupno kolejnych PKS od Skarbu Państwa. Chcą przejąć spółki transportowe z województwa warmińsko-mazurskiego. (s.B6)

PARKIET

Notowa na NewConnect spółka Positive Advisory chce jeszcze w tym roku sprzedać inwestorom 4 mln nowych akcji serii D z wyłączeniem prawa poboru. (s.05)

We wrześniu przychody Wojasa wzrosły o 41,1 proc. do 12,4 mln zł. Według prezesa spółki dotychczasowe wyniki są lepsze od planowanych i prognoza może zostać podwyższona. (s.06)

Najprawdopodobniej w czwartek Robyg, deweloper mieszkaniowy, oficjalnie poinformuje o planach podwyższenia kapitału w drodze emisji akcji i przedstawi szczegóły oferty. (s.07)

GAZETA WYBORCZA

Fińscy i estońscy ekolodzy zaskarżyli do naczelnego sądu administracyjnego Finlandii zezwolenie na ułożenie gazociągu Nord Stream. (s.31)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Dziennik informuje, że nowy kontrakt gazowy z Polską ma obowiązywać do roku 2022, a nie 2037, jak przewidywała poprzednia wersja. Do tego nasi wschodni partnerzy zgodzili się na zniesienie klauzuli zakazu reeksportu tego surowca przez Polskę. (s.A7)

Ropczyce, które jeszcze dwa lata temu ocierały się o bankructwo, łapią drugi oddech. Spółka zapowiada, że jej wyniki finansowe radykalnie się poprawią. (s.A13)

PULS BIZNESU

Według gazety fundusze nie sprzedadzą akcji Bogdanki we właśnie ogłoszonym wezwaniu przez NWR. Przedstawiciele funduszy oceniają, że cena 100,75 zł w wezwaniu jest zdecydowanie za niska. (s.04)

Apator liczy na wymianę liczników i obiecuje, że w ciągu trzech lat zwiększy przychody o ponad połowę. Rentowność powinna być nie mniejsza niż 10 proc. (s.07)

Mimo słabych wyników przejętego Instalu, władze Awbudu zapewniają, że grupa będzie na plusie. Według przedstawicieli spółki pod koniec roku grupa będzie uporządkowana, a jej motorem napędowym dającym 50 proc. sprzedaży będzie generalne wykonawstwo. (s.09) (PAP)

pif/

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)