Trwa ładowanie...
d8omtni

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 22 stycznia

...

Share
d8omtni

22.01. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 22 stycznia.

RZECZPOSPOLITA

Firmy rodzinne wciąż mniej chętnie niż inne zadłużają się i przejmują konkurentów. (s.B1)

Zarządzający firmami mają nadzieję, że początek roku będzie lepszy niż koniec zeszłego, ale na wyraźniejsze ożywienie trzeba będzie poczekać kilka kwartałów. (s.B4)

d8omtni

Inwestycje Polskie będą komercyjne. Może się okazać, że spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe wcale nie będzie chętna do realizacji projektów, na których najbardziej zależy rządowi. (s.B5)

Kompania Węglowa spodziewa się, że w tym roku wypracuje wynik netto na poziomie ok. 100 mln zł wobec spodziewanych ok. 150 mln zł w 2012 roku. Wydobycie w zeszłym roku było zgodne z planem i wyniosło 39,28 mln ton - powiedziała Joanna Strzelec-Łobodzińska, prezes KW. Na ten rok firma zaplanowała wydobycie na poziomie 36,5 mln ton. Prezes zapytana o tegoroczne ceny węgla, odpowiedziała, że w kontraktach wieloletnich wzrosły o inflację, a w przypadku transakcji spotowych - spadły. Spółka zakłada na ten rok spadek kosztów o ponad 5 proc. KW planuje emisję obligacji o wartości nieco ponad 1 mld zł. (s.B16)

PARKIET

Nawet 15 spółek wchodzących w skład indeksu WIG 20 może w tym roku podzielić się zyskiem z akcjonariuszami. To więcej niż w rekordowym 2012 r. (s.1,2,3)

d8omtni

W ciągu roku ZPUE rozbudował grupę, poprawił wyniki i podrożał o 160 proc. Producent urządzeń elektrycznych planuje dalsza rozbudowę grupy i zamierza utrzymać wzrost wyników finansowych. (s.5)

GAZETA WYBORCZA

Mamy tydzień pod znakiem LOT-u. Dziś rząd ma rozważać możliwe scenariusze ratowania LOT-u. Do czwartku pracownicy LOT-u mogą zgłaszać się do programu dobrowolnych odejść. W piątek mają się odbyć rozmowy z kandydatami na nowego prezesa spółki. (s.18)

Zarejestrowana w Szwajcarii firma Souz Petroleum nie będzie w styczniu dostarczać rosyjskiej ropy do swoich klientów w Europie Środkowej za pośrednictwem ropociągu Przyjaźń - alarmuje Reuters. Orlen zapewnia, że nie ma problemów z dostawą ropy. (s.20)

d8omtni

PULS BIZNESU

Nadzór ostrzega banki spółdzielcze. KNF życzy sobie niezwłocznej zmiany modelu biznesowego. W przeciwnym razie grozi bankom wprowadzeniem programu naprawczego. (s.6)

Rusza wielka gra o ZUS. Tegoroczne zamówienia publicznego ubezpieczyciela to najbardziej łakomy kąsek w branży IT. Za kilka dni Zakład położy na stole ponad pół miliard złotych. Kto rzuci rękawicę Asseco? (s.10)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

d8omtni

Koncernami, które zgodnie nie wystartowały w przetargach na 15 stacji paliw przy autostradach, zajmie się UOKiK. Urząd sprawdzi, czy są podstawy do wszczęcia postępowania antymonopolowego. Gdyby udowodnił zmowę, firmom groziłyby kary sięgające 10 proc. rocznych przychodów. (s.A1)

Polskie miliardy w budżecie Unii bez cięć. To dla nas dobra informacja. Szykuje się kompromis w sprawie budżetu UE. (s.A1)

Ceny materiałów budowlanych stanęły w miejscu, bo kryzys zatrzymał popyt. Producenci nie decydują się na podwyżki, żeby nie wypaść z rynku. (s.A10)

W ubiegłym roku najbardziej zyskały spółki leasingowe dwóch banków - PKO BP i Pekao. (s.A13) (PAP)

morb/

d8omtni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8omtni
d8omtni