Trwa ładowanie...
d2r00b0

Przegląd wiadomości gospodarczych, sobota-niedziela, 29-30 maja

...
Share
d2r00b0

30.05. Warszawa (PAP) - Przegląd wiadomości gospodarczych

KRAJ

Doradcy podatkowi będą mieli więcej uprawnień, a ich tajemnice zawodowe będą chronione tak samo, jak tajemnice radców prawnych czy adwokatów. Senat poparł w piątek nowelizację ustawy o doradztwie podatkowym.

d2r00b0

Deszcze i majowe chłody opóźniły wegetację warzyw. Mniejsza ich podaż spowodowała wzrost cen nowalijek. Zdaniem ekspertów, ceny spadną, gdy poprawi się pogoda.

Obligacje o wartości 14 mln zł wyemituje wkrótce samorząd Ostrowa Wielkopolskiego. Zgodę na ich emisję udzielili prezydentowi miasta miejscowi radni.

Grupa Lotos podwyższyła w sobotę ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. Cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL wzrosła o 30 zł na tysiąc litrów, a benzyny bezołowiowej 98 - o 29 zł na tysiąc litrów.

ZAGRANICA

d2r00b0

Większością 215 do 204 głosów Izba Reprezentantów USA uchwaliła w piątek zredukowany pakiet stymulacyjny ulg podatkowych i świadczeń społecznych, obejmujący też podniesienie podatków dla menedżerów funduszy inwestycyjnych i dla korporacji międzynarodowych.

Tysiące pracowników sektora publicznego i prywatnego zebrało się w sobotę w Lizbonie, aby wziąć udział w największej w Portugalii manifestacji przeciwko pakietowi oszczędnościowemu, ogłoszonemu przez socjalistyczny rząd w celu naprawy finansów publicznych.

Próby tłumaczenia się nie wystarczyły i w sobotę wieczorem pierwszy wiceminister finansów w nowym rządzie brytyjskim David Laws podał się do dymisji, reagując na ujawnienie przez prasę, że nadużywał parlamentarnego systemu refundacji poselskich wydatków.

Personel kabinowy linii lotniczych British Airways rozpoczął w niedzielę nowy pięciodniowy strajk. W piątek fiaskiem zakończyły się negocjacje zarządu ze związkiem zawodowym Unite.

d2r00b0

Wpływowe biznesowe lobby Brytyjskie Stowarzyszenie Izb Handlowych (BCC) obawia się, że kryzys zadłużenia w eurostrefie, który doprowadził do burzliwych społecznych protestów w Grecji może ponownie pogrążyć brytyjską gospodarkę w recesji.

Tytoniowy koncern Reynolds American poinformował w piątek, że w związku ze spadającym popytem na papierosy zamknie dwie fabryki - w Winston-Salem w Karolinie Północnej i w Portoryko. (PAP)

morb/

d2r00b0

Podziel się opinią

Share
d2r00b0
d2r00b0