Trwa ładowanie...

Przerwy techniczne w bankach. Klienci ośmiu banków mogą mieć problemy

Osiem banków zaplanowało prace techniczne na ten weekend. Na liście jest m.in. największy bank w Polsce - PKO BP. Niektórzy klienci nie będą mogli wykonywać przelewów, a inni nie zapłacą BLIK-iem.

Przerwy techniczne w bankach potrwają od soboty do poniedziałkuPrzerwy techniczne w bankach potrwają od soboty do poniedziałkuŹródło: East News, fot: Marek Bazak, Zofia Bazak
dqlkn50
dqlkn50

Przerwy techniczne w weekend 20-21 kwietnia mają w planach Bank Pekao, Bank Pocztowy, Citibank Handlowy, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PKO BP i Santander Bank Polska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Afera taśmowa z udziałem Marka Belki. Dlaczego w 2014 r. nie było wniosku do Trybunału?

Dwie przerwy techniczne w Banku Pocztowym

Na pierwszy ogień idą klienci Banku Pekao. Jak podaje portal next.gazeta.pl, prace modernizacyjne rozpoczną się w nocy z soboty na niedzielę.

dqlkn50

Od godz. 21:30 do 3:00 nie będzie można otworzyć zakładek "Oferty i wnioski" oraz "Inwestycje". W tym czasie nie będą działać także takie funkcje jak historia operacji, wyciągi i sekcja e-Dokumenty. Poza tym klienci nie aktwują usługi Qlips, Autopay oraz cyfrowej tożsamości PekaoID.

Z kolei w godz. 0:30-4:30 nie będzie można wykonać przelewu natychmiastowego Express Elixir, a także przelewu na telefon BLIK w aplikacji PeoPay.

W oficjalnym komunikacie na stronie internetowej Banku Pocztowego czytamy, że w niedzielę w godz. 4:00-8:00 klienci nie przyłączą kart do portfeli cyfrowych, nie zrealizują transakcji kartą w internecie z kodem SMS, nie pobiorą kodu CVC2 dla kart wirtualnych oraz nie przedstawią numeru karty dla wniosków o kartę wirtualną.

Citi Handlowy czasowo wyłączy przelewy BLIK

Również w nocy z soboty na niedziele prace serwisowe wykona Citi Handlowy. W godz. 0:30-4:30 nie będzie można wykonywać przelewów Express Elixir, a także transakcji dokonywanych za pomocą systemu BLIK.

dqlkn50

Z kolei przerwa techniczna ING Banku Śląskim potrwa od godz. 0:30 do 4:30 w nocy z sobotę na niedzielę. W tym czasie nie będzie dostępna opcja zlecenia oraz odbioru przez bank przelewu ekspresowego Express Elixir i przelewu na telefon BLIK do i z innego banku.

Drugie prace modernizacyjne w tym banku sprawią, że w nocy z niedzieli na poniedziałek w godzinach 0:00-3:00 urządzenia gotówkowe sieci ING/Planet Cash mogą nie działać prawidłowo. ING Bank Śląski zwraca uwagę, że zarówno wypłaty, jak i wpłaty mogą być utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Problemy z płatnościami w internecie

mBank zapowiedział przerwę techniczną na kilkanaście godzin i startuje z pracami w nocy z sobotę na niedzielę. Od godz. 2:30 do 10:30 klienci nie zapłacą kartami w internecie i nie zalogują się na konto na stronie i w aplikacji. W tym czasie nie złożą też wniosków i nie zrealizują operacji na mLinii.

dqlkn50

Nest Bank rusza z pracami serwisowymi w niedzielę. W związku z tym w godz. 0:00-7:00 klienci nie skorzystają z bankowości internetowej i mobilnej. W tym czasie będzie wyłączona możliwość zmieniania limitów w bankowości elektronicznej, korzystania z BLIK-a lub VISA Mobile. Nie będzie można też potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej i zapłacić w sklepie internetowym, korzystając z linka do płatności.

Jednak bank uspokaja klientów, że w czasie przerwy będą mogli płacić kartą płatniczą, za pomocą Apple Pay, Google Pay i zegarkiem bądź opaską (np. Fitbit i Garmin Pay) w sklepach stacjonarnych. Nie powinno być problemu z wypłatą gotówki z bankomatów.

Poniedziałkowa przerwa techniczna w PKO BP

Dopiero na poniedziałek 22 kwietnia prace modernizacyjne zaplanował PKO BP. W godz. 0:45-1:45 klienci nie będą mogli wykonać transakcji kartą w bankomatach i wpłatomatach PKO Banku Polskiego, w tym transakcji przy użyciu BLIK-a.

dqlkn50

Poza tym nie będą mogli nadać PIN-u oraz aktywować karty w aplikacji IKO i serwisie iPKO, zweryfikować PIN-u dla transakcji 3D Secure oraz zapłacić zbliżeniowo telefonem z kartą podpiętą do aplikacji IKO.

O PKO BP zrobiło się ostatnio głośno za sprawą zmian kadrowych. Jak już informowaliśmy w WP, pełny skład nowego zarządu największego banku w Polsce ma być znany w kwietniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dqlkn50
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqlkn50