"Przesiądź się na kartę" - o tej loterii na pewno nie słyszałeś. A nagród jest więcej niż w loterii paragonowej
42 samochody i 168 tabletów można wygrać robiąc zakupy w Biedronce, MediaMarkt, Saturnie lub drogerii Hebe. I wcale nie chodzi o loterię paragonową organizowaną przez Ministerstwo Finansów.
42 samochody i 168 tabletów można wygrać, robiąc zakupy w Biedronce, Media Markt, Saturnie, Selgros Cash&Carry, drogeriach Hebe oraz tankując na stacjach Lukoil. I wcale nie chodzi o loterię paragonową organizowaną przez Ministerstwo Finansów. Prawie identyczny konkurs wymyśliła Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. By walczyć o nowego Forda Focusa, wystarczy tylko zapłacić kartą, zarejestrować potwierdzenie płatności i liczyć na łut szczęścia.
Już pod koniec stycznia wystartowała ogólnopolska akcja "Przesiądź się na kartę". "Konsumenci dokonujący transakcji za pośrednictwem kart mogą wziąć udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami, których łączna wartość wynosi blisko dwa i pół miliona złotych" - czytamy na stronie konkursowej.
Partnerami i jednocześnie fundatorami nagród są właściciele marek Biedronka, Hebe, Media Markt, Saturn, Selgros Cash&Carry oraz Lukoil. By wziąć udział w loterii, wystarczy zapłacić z zakupy lub tankowanie kartą Visa lub Mastercard, zachować potwierdzenie zapłaty. Na stronie www.zakupybezgotówki.pl można zarejestrować potwierdzenie i wymienić je na wirtualny los - to właśnie on bierze udział w losowaniu.
Aby walczyć o nagrody należy w okresie od 29 stycznia 2016 r. do 12 marca 2016 r. dokonać transakcji u partnerów loterii i zarejestrować los. Jak wynika z regulaminu konkursu do rejestracji potrzebne są następujące dane (można je znaleźć na wydrukowanym potwierdzeniu płatności kartą)
- miejsce dokonania transakcji (sklep lub stacja paliw, w których dokonano transakcji)
- numer urządzenia obsługującego płatność kartą (TID, POS ID, terminal lub inny określający numer urządzenia) z potwierdzenia płatności kartą
- numer rachunku z wydruku urządzenia potwierdzającego płatność kartą, którego dotyczy transakcja
- kwota transakcji
- data dokonania transakcji
- nazwa banku, który wydał kartę Za każdą wielokrotność wydanych 10 złotych gracz otrzyma jeden los. Wystarczy przekroczyć próg o złotówkę, by mieć już drugi los. To znaczy, że przy zakupach za 9 zł gracz otrzyma 1 los, przy zakupach za 11 złotych już dwa losy. Wydając 20 złotych mamy 2 losy, a płacąc 21 - trzy. I tak dalej.
Co istotne - losowania rozpoczęły się już 1 lutego i mają miejsce codziennie aż do 13 marca. Dla graczy istotny jest również jeden fakt. Każdy zarejestrowany kupon bierze udział w kolejnych losowaniach, a nie przepada - tak jak ma to miejsce np. w loterii paragonowej.
Loterii wciąż daleko do popularności Loterii Paragonowej, która organizuje Ministerstwo Finansów. Jak wynika z informacji resortu - w pierwszym kwartale trwania loterii Polacy zarejestrowali ponad 45 milionów paragonów. Z kolei loteria "Przesiądź się na kartę" zainteresowała mniej więcej 100 tysięcy osób. Dokładnych informacji Robert Łaniewski, prezes Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego, która zainicjowała akcję, nie może podać. Podkreśla jednak, że liczba uczestników już przerosła wstępne szacunki fundacji.
Organizatorem loterii jest Albedo Marketing Sp. z o. o. z siedzibą w Poznaniu - firma działająca na zlecenie Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Jak tłumaczą organizatorzy akcji - celem konkursu jest zmiana przyzwyczajeń płatniczych Polaków i przekonanie ich do płatności bezgotówkowych.
Czym jest Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego? FROB to organizacja powołana pięć lat temu przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego, Polską Organizację Handlu i Dystrybucji, Polską Izbę Paliw Płynnych i Polską Organizację Przemysłu i Handlu Naftowego. Dziś FROB zrzesza ponad 1500 przedsiębiorców z całej polski.