Trwa ładowanie...

Przewoźnicy szykują na Euro 2012 nowe połączenia

Przewoźnicy kolejowi i lotniczy przygotowują się do obsługi kibiców jadących na mecze Euro 2012. Na czas mistrzostw Eurolot uruchomi specjalne połączenia między Poznaniem a Gdańskiem. PKP Intercity uczy personel języków i zapewni dodatkowe pociągi na mecze.

Przewoźnicy szykują na Euro 2012 nowe połączeniaŹródło: AFP
d39ikap
d39ikap

Eurolot poinformował, że jeżeli pasażerowie będą zainteresowani kierunkiem Poznań-Gdańsk, to nie wyklucza utrzymania połączenia po mistrzostwach.

Ponadto zapowiada, że w okresie wiosenno-letnim uruchomi nowe połączenia. Na trasie między Krakowem a Gdańskiem, od połowy kwietnia, w czwartki i w piątki przewoźnik będzie latał trzy razy dziennie. Dodatkowy, drugi rejs, zaoferowany zostanie także w niedziele.

Linia zwiększa również liczbę rejsów między Poznaniem a Krakowem - samoloty polecą na tej trasie od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie, w niedzielę będzie jeden wieczorny rejs. Od poniedziałku do piątku i w niedziele będzie też kursował samolot między Krakowem a Szczecinem. We wtorki i czwartki będą dwa rejsy dziennie, w pozostałe dni tygodnia - jeden. Również połączenie między Wrocławiem a Gdańskiem zyska dodatkowe dwa rejsy: rano i wieczorem w środy. W sezonie letnim pozostanie też połączenie z Gdańska i Warszawy do Popradu/Zakopanego, które początkowo planowano tylko na sezon zimowy.

- To, że zwiększamy ofertę na krajowych trasach jest wyrazem naszego przeświadczenia, że porty regionalne w Polsce mają duży potencjał, i to nie tylko dla ruchu krajowego - ocenił prezes Eurolotu Mariusz Dąbrowski.

d39ikap

Dodał, że przewoźnik "wkrótce" ogłosi nowe kierunki zagraniczne. - Wśród nich ma szansę znaleźć się Lwów, dokąd chcielibyśmy latać z Wrocławia i Krakowa, najchętniej jeszcze przed Euro 2012 - dodał.

PKP Intercity szacuje, że podczas mistrzostw z usług przewoźnika będzie korzystać około 100 tys. pasażerów dziennie, czyli dwukrotnie więcej niż normalnie. Jak poinformował prezes spółki Janusz Malinowski, zwiększony ruch będzie odczuwalny przede wszystkim na dworcach. Dlatego przewoźnik zorganizował kursy językowe dla około 900 swoich pracowników. - Chcemy być widoczni na dworcach, chcemy też, by kibice z zagranicy mogli się porozumieć z naszym personelem - powiedział.

Wyjaśnił, że przewoźnik chce do połowy lutego zarezerwować trasy na połączenia krajowe u układającej rozkład spółki PKP PLK. PKP Intercity pracuje też nad połączeniami międzynarodowymi - przykładowo do Czech ma być 12 dodatkowych pociągów, a na Ukrainę - 22. Od czerwca ma kursować nowy pociąg uruchamiany we współpracy z kolejami niemieckimi z Berlina przez Poznań do Trójmiasta.

- Planujemy, by w tym mieście, gdzie będzie odbywał się mecz, stał w rezerwie jeden dodatkowy pociąg z drużyną konduktorską. Jeśli okaże się, że pasażerowie nie mieszczą się do podstawionych pociągów, to ten zapasowy będzie można wypuścić w trasę poza rozkładem - powiedział Malinowski. Dotyczy to meczów we wszystkich polskich miastach gospodarzach turnieju.

Pierwszy mecz Euro 2012 ma się odbyć 8 czerwca w Warszawie.

Agata Kalińska, Aneta Oksiuta (PAP)

d39ikap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39ikap