Trwa ładowanie...

Przygotowanie potraw na święta bedzie droższe niż rok temu

wiadomo już, że część produktów jest droższa niż przed rokiem. Tak jest na przykład z ciastami. Za potrzebny do ich wypieku cukier, trzeba zapłacić więcej niż przed rokiem. Jego cena na światowych giełdach jest o jedną piątą wyższa niż 12 miesięcy temu.

Share
Przygotowanie potraw na święta bedzie droższe niż rok temuŹródło: Fotolia
d15jg2r

Według ekspertów, przygotowanie niektórych potraw wigilijnych i świątecznych może być droższe niż przed rokiem. Dokładne dane na temat cen w grudniu poda w przyszłym miesiącu Główny Urząd Statystyczny.

Ekonomista banku Credit Agricole, Jakub Olipra przypomina, że nie ma jeszcze danych o cenach w grudniu, ale wiadomo już, że część produktów jest droższa niż przed rokiem. Tak jest na przykład z ciastami. Za potrzebny do ich wypieku cukier, trzeba zapłacić więcej niż przed rokiem. Jego cena na światowych giełdach jest o jedną piątą wyższa niż 12 miesięcy temu.

Droższe niż rok temu jest obecnie mleko, którego ceny rosną od końca pierwszego kwartału. To skutkuje między innymi wzrostem cen masła. Zdaniem ekonomisty droższe są też jaja.

Więcej niż rok temu zapłacimy również pomarańcze, śledzie czy wieprzowinę. Tańsze są na przykład karpie, mięso drobiowe, kapusta, buraki czy jabłka.

W listopadzie ceny w Polsce po raz pierwszy od blisko dwóch i pół roku nie spadały.

d15jg2r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15jg2r
d15jg2r