Trwa ładowanie...
d1vq8tz
d1vq8tz

PSL: W tej chwili prywatyzacja KGHM nie jest dobrym pomysłem

Rząd zatwierdzi dziś listę spółek przeznaczonych do prywatyzacji. Skarb państwa chce do końca przyszłego roku uzyskać z tego tytułu około 37 miliardów złotych.
Share
d1vq8tz

Przewodniczący klubu PSL Stanisław Żelichowski uważa, że prywatyzacja w dobie kryzysu światowego nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Dodaje jednak, że w tej chwili nie widzi szans na wpływy do budżetu z innych źródeł. _ Nie można uzyskać dodatkowych funduszy przez podniesienie podatków ani obniżkę rent, emerytur i płac _ - zwrócił uwagę przewodniczący klubu PSL.

Zdaniem Żelichowskiego środki pozyskane z prywatyzacji powinny być przeznaczone na rozwój i modernizacje firm. Przewodniczący klubu PSL zaznacza też, że państwo nie powinno pozbywać się spółek, a jedynie części ich akcji. _ Chodzi o to, żeby uzyskać wpływy do budżetu państwa, nike tracąc jednocześnie pakietów kontrolnych w tych spółkach _ - wyjaśnił Żelichowski.

"Plan Prywatyzacji na lata 2008-2011" obejmuje między innymi sektory energetyki i chemii. Lista obejmuje sprzedaż części udziałów Skarbu Państwa w spółkach giełdowych takich jak KGHM czy Lotos.

d1vq8tz

Podziel się opinią

Share
d1vq8tz
d1vq8tz