Trwa ładowanie...
d14zasp

"Puls Biznesu": Korona rozbuchała się w Stanach Zjednoczonych

Producent świec w latach 2013-20 zainwestuje w USA 21 mln USD - donosi "Puls Biznesu".

Share
d14zasp

Spółka Korona, największy w Europie producent świec i dostawca marek własnych, tzw. private label, m.in. dla firm IKEA czy Wall-Mart, dwa lata temu zdecydowała się otworzyć fabrykę w USA. W marcu 2014 r. przejęła zamkniętą w 2008 r. fabrykę części motoryzacyjnych, a osiem miesięcy później, po kompletnej przebudowie, wyjechała stamtąd pierwsza ciężarówka świec.

"Jak nam się udało? Na miejscu działał profesjonalny zespół, który wysłaliśmy z Polski. Pracowników szkoliliśmy w naszej fabryce w Wieluniu, a teraz polscy pracownicy nadzorują kolegów w zakładzie w stanie Virginia" - opowiada Krzysztof Jabłoński, prezes spółki, która zmieniła właśnie nazwę na Korona Candles.

Zakład, który w roku finansowym 2014/15 będzie miał około 90 pracowników, dwa lata później osiągnie docelowy poziom zatrudnienia - 171 osób. Obroty mają urosnąć z 11 mln USD do 70 mln USD w roku 2017/18.

Korona nie zapomina o polskiej fabryce. "W ostatnich trzech latach zainwestowaliśmy w Wieluniu ponad 50 mln zł. Chcemy rozbudować zakład, mamy tu ponad 7 ha niewykorzystanej powierzchni" - mówi Krzysztof Jabłoński.

d14zasp

Podziel się opinią

Share
d14zasp
d14zasp