Trwa ładowanie...
d31l99j

Puste półki w Warszawie. "Nie można nawet wody kupić"

Internet obiegają zdjęcia pustych półek w sklepach. Swoją wizytę w warszawskim Lidlu dr Maciej Kawecki opisał jednym zdaniem: "nawet wody nie można kupić". Wirtualna Polska dostała sygnał o wyjątkowym zainteresowaniu produktami z długą datą przydatności w Selgrosie. Trzeba jednak oddać sprawiedliwość: internauci szukają rozsądnych wytłumaczeń, np. niehandlową niedzielą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dostaliśmy zdjęcia z warszawskiego Selgrosa. Zdaniem pracownika sklepu półki z makaronami i konserwami są wyjątkowo przetrzebione.
Dostaliśmy zdjęcia z warszawskiego Selgrosa. Zdaniem pracownika sklepu półki z makaronami i konserwami są wyjątkowo przetrzebione. (WP.PL, Fot: WP.PL)
d31l99j

Aktualizacja

- Nawet wody mineralnej nie można kupić... - tak skomentował wizytę w sklepie sieci Lidl w centrum Warszawy dr Maciej Kawecki. - Naprawdę powariowaliśmy... - dodał, sugerując, że puste półki mogą wynikać z obaw przed koronawirusem.

Internauci starali się jednak zachować zdrowy rozsądek. "A skąd wiadomo, że to przez koronawirusa (rozumiem, że takie jest założenie postu)? Może być tysiąc różnych przyczyn. Just sayin", czy "Pandemia niedzieli niehandlowej" - to niektóre z komentarzy pod tweetem byłego urzędnika z resortu cyfryzacji, odpowiadającego za wdrożenie RODO, obecnie dziekana Wyższej Szkoły Bankowej.

d31l99j

Jak się potem okazało, ten konkretny Lidl przygotowywał się do remontu, który zaczął się 1 marca, stąd całościowe opróżnianie półek i lodówek.

- Ludzie masowo wykupują towary z długą datą ważności. Czyli na przykład makarony czy ryż. Również mamy puste półki - opowiada nam anonimowo pracownik sklepu sieci Selgros w Warszawie.

Koronawirus elementem gry politycznej? Minister zdrowia Łukasz Szumowski o "fake newsach". Obejrzyj wideo:

Nie tylko w polskich sklepach straszą puste półki. Podobnie jest w Niemczech. - Pracownicy już nie podchodzą i nie wystawiają nowych towarów - opisał pewien mieszkaniec Berlina wizytę w sklepie sieci Aldi.

    WP.PL
(WP.PL, Fot: WP.PL)

Tak wyglądały półki w sobotę w jednym z warszawskich Selgrosów

d31l99j

W sieci pojawią się także zdjęcia pustych półek po mydłach i żelach antybakteryjnych, ale akurat do dbałości o higienę trudno się przyczepić.

Czytaj też: UOKiK przyjrzy się praktykom hurtowni wobec szpitali. Wszystko przez koronawirusa

W Polsce wciąż nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa. - Być może go mamy w Polsce, ale ludzie nie mają objawów - powiedział na konferencji Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. - Nie ma na niego lekarstwa, ale nie należy się go nadmiernie bać - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31l99j

Podziel się opinią

Share
d31l99j
d31l99j