Trwa ładowanie...
d4bhzqf

PZU FIZAN BIS 2 rezygnuje z określenia progu, przy którym zrealizuje wezwanie na akcje Armatury

09.09. Warszawa (PAP) - PZU FIZ Aktywów Niepublicznych BIS 2, który w końcu sierpnia ogłosił wezwanie do sprzedaży 36,23 proc. akcji Armatury Kraków, zrezygnował z określenia...

d4bhzqf
d4bhzqf

09.09. Warszawa (PAP) - PZU FIZ Aktywów Niepublicznych BIS 2, który w końcu sierpnia ogłosił wezwanie do sprzedaży 36,23 proc. akcji Armatury Kraków, zrezygnował z określenia minimalnej liczby akcji, po której zobowiązałby się do kupna papierów - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

Pierwotnie wzywający zakładał, że nabędzie akcje spółki, jeśli na koniec okresu przyjmowania zapisów wraz z akcjami posiadanymi będzie miał co najmniej 72,9 mln akcji, czyli 90 proc.

Wzywający posiada obecnie bezpośrednio i pośrednio 51.657.730 akcji Armatury, co stanowi 63,77 proc. kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na jej walnym zgromadzeniu. Po wezwaniu zamierza, wraz z podmiotem zależnym, mieć 81 mln akcji, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego.

Cena, po której będą nabywane akcje to 1,7 zł za papier. Zapisy będą przyjmowane w dniach 19 września - 18 października 2013 r.

d4bhzqf

Przewidywany termin transakcji zakupu akcji na GPW to 23 października 2013 r., a przewidywany termin rozliczenia transakcji zakupu akcji przez KDPW to 28 października 2013 r.

PZU FIZAN BIS 2 chciałby wycofać akcje Armatury z obrotu na rynku regulowanym.

Grupa Armatura działa w branży sanitarnej i grzewczej. Spółki tworzące grupę specjalizują się w produkcji baterii łazienkowych i kuchennych, aluminiowych grzejników centralnego ogrzewania, zaworów oraz ceramiki sanitarnej. (PAP)

morb/ asa/

d4bhzqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bhzqf