Trwa ładowanie...
d1mrepq
d1mrepq

PZU przedstawi w grudniu strategię do 2020 roku, zakładającą dalsze przejęcia

Warszawa. 13.11.2014 (ISBnews) - PZU chce przedstawić strategię działania na lata 2015-2020 w grudniu. Strategia zakłada m.in. kolejne przejęcia w segmencie ubezpieczeniowym, poinformował prezes Andrzej Klesyk.
Share
d1mrepq

"Strategia była wczoraj dyskutowana z radą nadzorczą. Musi ona być spójna z planem finansowym, który będzie gotowy do zatwierdzenia 9 grudnia. W listopadzie na pewno jej nie opublikujemy, ale w grudniu będziemy mogli już o niej opowiedzieć" - powiedział Klesyk podczas konferencji prasowej.

Strategia będzie obejmować lata 2015-2020 i zakłada m.in. kolejne przejęcia w naszym regionie.

"Ta strategia oczywiście zakłada przejęcia, bo mamy możliwości finansowe. Będziemy się przyglądać wszystkiemu, co jest warte zainteresowania w naszej części Europy w biznesie ubezpieczeniowym oraz innych biznesach, które określiliśmy w niej" - podkreślił prezes.

d1mrepq

Latem Klesyk zapowiadał, że PZU przedstawi nową strategię w listopadzie. Jak mówił, będzie ona zawierała również cele finansowe. Grupa nie planuje w niej rewolucji w biznesie ubezpieczeniowym, nie rezygnuje z dalszych akwizycji na rynku zdrowotnym w kraju i zakupu ubezpieczyciela za granicą.

Aktywa grupy PZU wyniosły 67,72 mld zł na koniec września 2014 r. wobec 62,79 mld zł na koniec 2013 r.

(ISBnews)

d1mrepq

Podziel się opinią

Share
d1mrepq
d1mrepq