Trwa ładowanie...
d41hiqj
d41hiqj

PZU przeprowadzi emisję długu podporządkowanego najwcześniej w 2015 r.

Warszawa. 13.11.2014 (ISBnews) - PZU ocenia, że emisję obligacji podporządkowanych przeprowadzi najwcześniej w przyszłym roku, poinformował członek zarządu Przemysław Dąbrowski.
Share
d41hiqj

"Pracujemy cały czas nad rozwiązaniem, które umożliwiłoby taką emisję. Mówimy zarówno o zmianach w prawie, jak i możliwości przeprowadzenia jej bez takich zmian"- powiedział Dąbrowski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że dziś PZU ma spotkanie w tej sprawie z Ministerstwie Finansów, na bieżąco jesteśmy też w kontakcie w tej sprawie z Komisją Nadzoru Finansowego (KNF).

"Emisja senioralnych była pierwszym krokiem. Widzimy, że jest szansa, że będziemy emitowali, ale nie w tym roku. Chodzi o uznanie tej emisji jako kapitału" - wyjaśnił.

d41hiqj

Dąbrowski powiedział też, że obecnie PZU realizuje dość dużo projektów w grupie, a prognozy stóp procentowych w Europie mówią, że środowisko niskich stóp utrzyma się.

"Nie wygląda, ze stopy będą szły do góry w tym roku, więc nie spieszymy się, ale chcemy to zrobić" - powiedział członek zarządu.

Na początku października Dąbrowski poinformował agencję ISBnews, że będzie rozmawiać z nadzorem o możliwości emisji długu podporządkowanego bez zmian, ponieważ spółka posiada opinię prawną, której interpretacja zezwala na taką emisję. Podkreślił jednak, że ostatnie zdanie należy do KNF.

(ISBnews)

d41hiqj

Podziel się opinią

Share
d41hiqj
d41hiqj