Trwa ładowanie...
d1o078a

Rada Gabinetowa ws. strefy euro zbierze się 26 lutego

14.02. Warszawa (PAP) - Prezydent Bronisław Komorowski zwoła posiedzenie Rady Gabinetowej na 26 lutego - poinformowała PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna...
Share
d1o078a

14.02. Warszawa (PAP) - Prezydent Bronisław Komorowski zwoła posiedzenie Rady Gabinetowej na 26 lutego - poinformowała PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Tematem posiedzenia będą działania służące spełnieniu kryteriów wejścia Polski do strefy euro.

Prezydent uważa, że decyzja ws. przystąpienia Polski do strefy euro powinna zapaść po wyborach parlamentarnych i prezydenckich w 2015 roku, a wcześniej należy skoncentrować się na spełnieniu kryteriów pozwalających na przyjęcie tej waluty.

Premier powiedział w czwartek, że perspektywa wejścia Polski do strefy euro jest czytelna, ale są to raczej "lata, a nie miesiące". Jak podkreślał, decyzja powinna zapaść, kiedy będziemy mieli 100-procentową pewność, że nie będzie to ze stratą dla obywateli.

Prezydent może zwołać Radę Gabinetową w sprawach szczególnej wagi. Radę Gabinetową tworzy Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem prezydenta. Ostatnie posiedzenie Rady odbyło się w czerwcu 2011 roku; jej tematem był stan przygotowań do polskiej prezydencji oraz jej agenda. (PAP)

hgt/ eaw/ mag/ asa/

d1o078a

Podziel się opinią

Share
d1o078a
d1o078a