Trwa ładowanie...
d1g8zvd
10-10-2016 18:16

Radius Projekt planuje sprzedaż blisko 600 mieszkań w 2016 r.

Warszawa, 10.10.2016 (ISBnews) - Grupa Radius Projekt planuje sprzedaż blisko 600 mieszkań w bieżącym roku, poinformował prezes spółek realizujących inwestycje mieszkaniowe grupy Robert Nowakowski. 

Share
d1g8zvd

"Realizujemy ekonomiczne osiedla wielorodzinne oraz apartamenty głównie w obrębie Warszawy. Do końca 2015 grupa oddała do użytkowania blisko 800 mieszkań. W tym roku planujemy sprzedaż blisko 600 mieszkań" - powiedział Nowakowski, cytowany w komunikacie.

W ciągu trzech kwartałów bieżącego roku grupa sprzedała ok. 450 mieszkań. Obecny bank ziemi pozwala na budowę nawet 5 tys. mieszkań, dodał.

Pierwszym większym projektem mieszkaniowym grupy było Osiedle Centroom. Obecnie realizowany jest Nowy Raków - największy projekt mieszkaniowy grupy. Zakończone zostało 5 etapów z łącznie 18 (2 tys. mieszkań). Ponadto realizowane są Apartamenty Bakalarska.

?Obecnie jesteśmy mniej więcej w połowie realizacji inwestycji ?Osiedle Nowy Raków". Wylewane są fundamenty pod Budynki 10 i 11 (z 18). O ile nie ulegnie zmianie koniunktura na rynku mieszkaniowym to planujemy rozpoczynanie nowego etapu inwestycji co kwartał, a budowa ostatnich budynków tego przedsięwzięcia ma się rozpocząć w roku 2018" - Aron Domżała, członek zarządu spółek grupy realizujących inwestycje mieszkaniowe.

d1g8zvd

Planowane inwestycje to osiedle w Rembertowie na 1500 mieszkań, inwestycja na Powiślu na 50 mieszkań, Nowy Raków 2 na 700 mieszkań, podano również.

?Programy wspierające zakup nieruchomości, takie jak Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych czy planowany program Mieszkanie Plus, przynoszą wymierne efekty. Dzięki nim rynek deweloperski ożywia się. Jednak największym kołem zamachowym są rosnące potrzeby mieszkaniowe. Dotyczy to zwłaszcza pokolenia 30+, które teraz intensywnie realizuje swoje marzenia o pierwszym M. Obserwujemy wyraźnie zwiększony popyt na mieszkania dwu i trzypokojowe właśnie wśród tej grupy klientów. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest na pewno ?Osiedle Nowy Raków" - ocenił Robert Nowakowski.

Wskazał, że na chwilę obecną grupa skupia się na warszawskim Rakowie, ponieważ jest to ostatni tak duży teren przeznaczony pod nową zabudowę mieszkaniową i komercyjną w tak bliskiej odległości od centrum.

?Oczywiście, poza wznoszeniem budynków mieszkalnych wiąże się to z dodatkowymi nakładami finansowymi na infrastrukturę drogową i społeczną, jednakże wydatki te tym bardziej czynią tę lokalizację ciekawą, co z kolei przekłada się na zainteresowanie potencjalnych klientów naszymi inwestycjami. W niedalekiej przyszłości planujemy rozpoczęcie inwestycji Nowy Raków II. Teren został już przez nas uzbrojony w media, wybudowany został wraz z pełną infrastrukturą nowy odcinek ulicy Borsuczej od ronda w ulicy Rakowskiej do ul. Bakalarskiej. Natomiast na ulicy Bakalarskiej znajduje się nasza kolejna inwestycja Apartamenty Bakalarska, mieszkania w podwyższonym standardzie z częścią komercyjną na parterze" - podsumował Domżała.

Grupa dysponuje 20 projektami komercyjnymi oraz mieszkaniowymi w Warszawie o wartości rzędu 1 mld zł. Posiada 95 tys. m2 powierzchni biurowych i handlowych (w tym Jerozolimskie 200 na 30 tys. m2, Nowy Świat 68, Rozbrat 44a, św. Barbary 1). Od 2012 roku jest również Generalnym Wykonawcą dla własnych inwestycji.

(ISBnews)

d1g8zvd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g8zvd
d1g8zvd