Trwa ładowanie...

Radny: to nie gwałt, 23-latka zgodziła się na seks

17 grudnia ponownie stanie przed sądem b. dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach (Podlaskie) Jacek K., oskarżony o zgwałcenie bezrobotnej kobiety. Sąd Rejonowy w Augustowie wyznaczył termin pierwszej rozprawy. Oprócz pełnienia funkcji dyrektora Jacek K. jest także radnym rady miejskiej w Sejnach.
Share
Radny: to nie gwałt, 23-latka zgodziła się na seks
Źródło: sxc.hu
d97bvh1

Sąd Okręgowy w Suwałkach uchylił w październiku wyrok uniewinniający b. dyrektora i zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia w sądzie augustowskim. Nie wiadomo, dlaczego sprawa wróci do ponownego rozpatrzenia, gdyż uzasadnienie wyroku zostało utajnione dla mediów.
W połowie lipca tego roku Sąd Rejonowy w Augustowie uznał, że urzędnik nie jest winny gwałtu. Według sądu między dyrektorem Jackiem K. a kobietą doszło do zbliżenia, ale nie ma wystarczających dowodów, by uznać, że to był gwałt.

Prokurator i pełnomocnik wnieśli apelacje, w których zaskarżyli tamten wyrok uniewinniający w całości. Według pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego, wyrok był stronniczy. Jego zdaniem, wszystkie niejasności sąd uwzględnił na korzyść oskarżonego. Prokuratura wniosła w apelacji o uchylenie zaskarżonego wyroku i zwrot sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Dyrektor jest oskarżony o to, że we wrześniu 2008 roku zgwałcił 23-letnią wówczas kobietę, która - wykorzystując znajomość innej osoby z dyrektorem urzędu - chciała sobie załatwić pracę bibliotekarki w szkole średniej. Oskarżony nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu; mówił, że do stosunku z kobietą doszło za jej zgodą, a nawet z jej inicjatywy. Kobieta zeznała, że została zgwałcona w gabinecie dyrektora, przedtem miała być odurzona środkiem, który spowodował, że nie mogła się bronić. Sprawa nabrała dużego rozgłosu, gdyż Jacek K. to znana postać w Sejnach.

d97bvh1

Podziel się opinią

Share
d97bvh1
d97bvh1