Trwa ładowanie...
d33q1e1
radom
14-08-2004 07:50

Radomski zakaz handlu w niedzielę

W Radomiu zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedzielę. Oznacza to, że sklepy mogą być otwarte przez trzy godziny między 11, a 14.

d33q1e1
d33q1e1

Związkowcy z "Solidarności", chcą przeforsować, by decyzję, czy wprowadzić zakaz handlu w niedzielę musieli podjąć niebawem radni w zdecydowanej większości polskich miast. Jak Polska długa i szeroka - opinii i zdań na ten temat jest bardzo wiele.

Mieszkańcy dużych miast są podzieleni. Część z nich uważa, że niedzielę należy poświęcić rodzinie. Jednak większość jest zdania, że dopóki klientów nie ubywa, handlu zakazać nie można. _ Wszyscy pracujemy w tygodniu, więc w niedzielę mamy wolny czas; też pracowałam w handlu i pracowałam w niedziele, jak było trzeba; to jest już wybór tych, którzy pracują _ - tak argumentują swój sprzeciw wobec propozycji "Solidarności" mieszkańcy. Inni twierdzą, że niedzielne zakupy można przełożyć na sobotę. _ Ci ludzie też muszą kiedyś odpocząć _ - dodają.

Bliscy przyjęcia uchwały ograniczającej niedzielny handel są radni Wrocławia. Jednak zdecydowana większość miast, takich jak: Kraków, Gdańsk, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, czy Katowice, raczej podobnych uchwał nie przyjmą.

Wiceprzewodniczący rady Warszawy, Karol Karski powiedział, że ten pomysł jest niezgodny z prawem i Rada Miasta najprawdopodobniej w ogóle nie będzie się nim zajmowała: _ Pomysł narusza prawo do wolności gospodarczej. Nie sądzę, żeby ta inicjatywa miała szansę przebicia. Taki projekt może nawet nie trafić pod obrady plenarne _ - powiedział Karol Karski.

d33q1e1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33q1e1