Trwa ładowanie...
d3dvm7u
d3dvm7u

Radpol będzie pracował nad powrotem długu netto/EBITDA do poniżej 3,5x

Warszawa, 10.05.2016 (ISBnews) - Radpol pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą obniżyć wskaźnik długu netto do EBITDA poniżej 3,5x, poinformowali członkowie zarządu spółki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3dvm7u

"Wskaźnik długu netto do EBITDA - mamy go na poziomie 4,08x. Będziemy dążyli, żeby go zmniejszyć i żeby był przynajmniej na poziomie akceptowalnym dla banku. Rozmawiamy z bankiem, który nas finansuje" - powiedział wiceprezes Andrzej Sielski podczas konferencji prasowej.

Podkreślił jednak, że na koniec I kw. spółka zmniejszyła zadłużenie o 10 mln zł r/r.

W umowie z mBankiem dopuszczalny poziom długu netto do EBITDA ustalono za 3,5x.

d3dvm7u

Prezes Marcin Kowalczyk wskazał, że ustalenia z bankiem na temat redukcji poziomu wskaźnika będą się toczyć przez najbliższe 2-3 tygodnie. Nie określił jednak, do kiedy Radpol może zejść do poziomu wskazanego w kowenantach.

"W tej chwili pracujemy nad modelem, który będziemy dyskutować z bankiem" - powiedział.

Dodał, że szereg elementów składających się na wskaźnik to elementy niegotówkowe, np. rezerwy zawiązane na aktywa, które spółka zamierza sprzedać. Trudno jednak określić, jaką kwotę z tego tytułu pozyska.

Grupa Radpol to wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Kluczowymi odbiorcami produktów grupy są takie sektory jak energetyka, gazownictwo, ciepłownictwo, kolejnictwo czy motoryzacja. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)

d3dvm7u

Podziel się opinią

Share

d3dvm7u

d3dvm7u