Trwa ładowanie...
d2q9ae5

Rafako podpisało z chińską firmą umowę konsorcjum wewnętrznego ws. bloku w Jaworznie (aktl.)

...

d2q9ae5

Dochodzą informacje z komunikatu prasowego #

27.05. Warszawa (PAP) - Rafako podpisało z North China Power Engineering Co. (NCPE) umowę konsorcjum wewnętrznego oraz umowę o współpracy dla realizacji budowy bloku w Jaworznie. Umowa zakłada wspólną realizację zakresu robót przypadających w tej inwestycji Rafako - podała spółka w komunikacie.

"Umowa to efekt negocjacji prowadzonych przez zarząd Rafako z chińskimi partnerami, z których NCPE przedstawiło polskiej spółce najbardziej korzystną ofertę. Umowa konsorcjum wewnętrznego definiuje powstanie konsorcjum w formule zintegrowanej i zadanie dla jakiego zostało ono powołane. Szczegółowe zakresy współpracy, obowiązki i prawa obu stron określi umowa o współpracy" - napisało Rafako w komunikacie prasowym.

NCPE specjalizuje się w świadczeniu usług inżynieryjnych, projektowaniu technologii, konsultacjach inżynieryjnych, jest też głównym wykonawcą inwestycji energetycznych. Świadczy usługi w zakresie badań, planowania, dozoru technicznego, zarządzania projektami przemysłowymi i inżynieryjnymi. Posiada także kwalifikacje w zakresie zarządzania projektami, rozwoju technologii, konsultacji inżynieryjnych oraz kontroli nad projektami energetyki cieplnej, atomowej, połączeń energetycznych wysokiego napięcia, odnawialnych źródeł energii, energii wiatrowej, architektury oraz komunikacji inżynieryjnych zarówno w Chinach, jak i za granicą.

"Umowa zapewni Rafako nowe możliwości rozwoju, w ramach posiadanych kompetencji, know-how, oraz wieloletniego doświadczenia w kraju i na świecie oraz umożliwi dostęp do nowych źródeł finansowania w realizowanych i planowanych projektach" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Paweł Mortas, prezes Rafako.

d2q9ae5

Rafako podało, że w celu ochrony uzasadnionych interesów spółki warunki handlowe umowy zostały utajnione i zostaną przekazane do końca lipca 2013 roku czyli do dnia, do którego planowane jest zawarcie kontraktu z zamawiającym.

Pod koniec stycznia Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto jako najkorzystniejszą w przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III. Oferty złożone przez CNEEC, Alstom Power i SNC-Lavalin Polska zostały wówczas odrzucone, jako niespełniające wymogów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Konsorcjum SNC-Lavalin Polska oraz konsorcjum CNEEC na początku lutego złożyły odwołania do KIO od decyzji zamawiającego. Pod koniec marca KIO oddaliła ich odwołania. Konsorcjum CNEEC złożyło do Sądu Okręgowego w Katowicach skargę na decyzję KIO. (PAP)

gsu/ asa/

d2q9ae5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q9ae5