Trwa ładowanie...
d2vkkz3

Rawlplug spodziewa się znacznej poprawy wyników w tym roku

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Rawlplug spodziewa się znacznej poprawy wyników w 2015 r., dzięki restrukturyzacji spółek zagranicznych i wejściu na nowe rynki, poinformował prezes spółki Radosław Koelner.

Share
d2vkkz3

"Od początku roku kontynuujemy działania mające na celu wzmocnienie pozycji spółek zagranicznych grupy poprzez ich restrukturyzację, wprowadzanie nowych wysokomarżowych produktów do oferty, a także pozyskiwanie klientów w nowych kanałach dystrybucji. Jednocześnie prowadzimy działania mające na celu wejście na nowe rynki. Te wszystkie działania mają przyczynić się do znacznej poprawy wyników firmy w 2015 r. Będzie to już widoczne w wynikach pierwszego kwartału" - powiedział Koelner, cytowany w komunikacie.

W pierwszych miesiącach 2015 r. Rawlplug utworzył spółki w Portugalii i RPA. Kolejna spółka grupy powstanie w Australii, podano także.

W tym roku grupa skupi się także na poszerzeniu oferty produktowej, poprawie jakości dystrybucji oraz wspieraniu sprzedaży.

d2vkkz3

W 2014 r. Rawlplug odnotował 13,99 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2014 r. wobec 9,38 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 639,48 mln zł w 2014 r. wobec 619,72 mln zł rok wcześniej.

Grupa Rawlplug (wcześniej Koelner) to międzynarodowy holding, skupiający zakłady produkcyjne i spółki dystrybucyjne z 16 krajów świata. Zasięg dystrybucji produktów oferowanych przez Grupę obejmuje około 72 państwa znajdujące się na 4 kontynentach. Grupa zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań z zakresu technik zamocowań, ich projektowaniem, produkcją i dystrybucją.

(ISBnews)

d2vkkz3

Podziel się opinią

Share
d2vkkz3
d2vkkz3