Trwa ładowanie...
dgdhw2q

Rebranding Sygma Banku zakończy się w ciągu miesiąca

Warszawa, 01.06.2016 (ISBnews) - Sygma Bank zmienił nazwę na BGŻ BNP Paribas, a proces rebrandingu powinien zakończyć się w ciągu miesiąca. Po połączeniu, BGŻ BNP Paribas zamierza skoncentrować się na wzroście organicznym, poprawić efektywność i zwiększać przychody, poinformowali przedstawiciele zarządu.

Share
dgdhw2q

"Po zakończeniu tej fuzji chcemy uporządkować wewnętrznie bank. Na dziś chcielibyśmy skoncentrować się na wzroście organicznym" - powiedział prezes Tomasz Bogus podczas konferencji prasowej.

Dzięki połączeniu z Sygma Bankiem, BGŻ BNP Paribas będzie obsługiwał 2,6 mln klientów, z czego ponad 1 mln to klienci włączonego Sygma Banku. Sieć placówek będzie obejmować 500 oddziałów i 140 własnych punktów obsługi Sygma Banku (60 to wyspy w galeriach handlowych, a 80 to punkty sprzedaży w sklepach, w tym wielkopowierzchniowych i specjalistycznych), które w ciągu miesiąca zmienią nazwę na BGŻ BNP Paribas.

"Oczekiwane korzyści z połączenia to wzmocnienie naszej pozycji w personal finance - mamy kompleksową ofertę, zaczynając od pożyczek ratalnych, kart kredytowych do pożyczek gotówkowych dla klientów indywidualnych. Poza tym oferujemy obsługę firm, korporacji, sektora rolnego, kończąc na private banking i bankowości inwestycyjnej. Mamy możliwości wzrostu" - powiedział Bogus.

Bank pracuje obecnie nad nich specjalną ofertę kart kredytowych dla klientów z segmentu Agro.

dgdhw2q

Dzięki połączeniu BGŻ BNP Paribas stał się drugim największym wydawcą kart kredytowych w Polsce, z udziałem rynkowym na poziomie 13%. Jednocześnie udział w rynku pożyczek ratalnych wynosi 19%, co daje bankowi trzecią pozycję na rynku.

Prezes podtrzymał, że bank planuje osiągnięcie synergii związanych z połączeniem z Sygma Banku w wysokości 86 mln zł w 2018 roku, z czego ok. 31 mln zł to synergie kosztowe, a ponad 50 mln zł to synergie przychodowe. W celu zrealizowania efektów synergii szacowana wartość kosztów restrukturyzacji, koniecznych do poniesienia do roku 2017, wyniesie 88 mln zł

Połączenie Sygma Banku i BGŻ BNP Paribas nie wymaga od klientów dotychczasowych banków żadnych działań. Umowy zawarte przez klientów z dotychczasowym Sygma Bankiem pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksów. Numery rachunków bankowych nie ulegają zmianie, aktywne pozostają wszystkie karty i numery PIN.

Fuzja banków jest efektem realizacji planów połączenia wszystkich instytucji bankowych Grupy BNP Paribas działających w Polsce. Bank BGŻ BNP Paribas po połączeniu z Sygma Bankiem umocnił się na siódmej pozycji na rynku pod względem sumy bilansowej. Zakończenie fuzji operacyjnej jest planowane na pierwszą połowę 2017 r.

(ISBnews)

dgdhw2q

Podziel się opinią

Share
dgdhw2q
dgdhw2q