Trwa ładowanie...

Rekordowe kieszonkowe dla niemieckich dzieci

Dzieci w wieku od 6 do 13 lat otrzymują w Niemczech co miesiąc średnio 27,56 euro kieszonkowego - podało we wtorek wydawnictwo Egmont Ehapa Verlag. To rekordowa wysokość, wyższa o 40 eurocentów niż w 2012 r. Przedszkolaki muszą natomiast zacisnąć pasa.

Rekordowe kieszonkowe dla niemieckich dzieciŹródło: Thinkstockphotos
d2ipbox
d2ipbox

Oprócz kieszonkowego dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej dostają przeciętnie 80 euro z okazji Bożego Narodzenie, 64 euro na urodziny i 25 euro na Wielkanoc. Prezenty w formie gotówki otrzymują też od krewnych, za dobre oceny oraz jako wynagrodzenie za pomoc w pracach domowych.

80 proc. dzieci może dowolnie dysponować otrzymanymi pieniędzmi. Wydają je najczęściej na słodycze, czasopisma, jedzenie i napoje. Siła nabywcza dzieci z podstawówki wynosi w skali roku 1,9 mld euro.

Kieszonkowe dostaje też co drugie dziecko w wieku przedszkolnym. Jego wysokość zmniejszyła się jednak znacznie w porównaniu z rokiem poprzednim - z 14,26 do 10,68 euro miesięcznie.

d2ipbox

Z ankiety wynika, że co drugie dziecko w wieku od 6 do 13 lat korzysta niemal codziennie z internetu. Połowa dzieci z tej grupy wiekowej posiada telefon komórkowy. Za pozytywny sygnał twórcy ankiety uznali fakt, iż 80 proc. dzieci co najmniej raz w tygodniu sięga po książkę.

Autorzy sondażu przepytali 1 645 dzieci i ich rodziców. W Niemczech mieszka 5,9 milionów dzieci w wieku od 6 do 13 lat i 1,37 mln w wieku przedszkolnym.

d2ipbox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ipbox