Trwa ładowanie...
d1x4nqb
16-08-2016 09:31

Rekordowe wzrosty za oceanem dodają sił akcjom notowanym na GPW

Warszawa, 16.08.2016 (ISBnews/ CMC Markets) - Na obecnych poziomach cen polskich akcji inwestorzy są bardzo ostrożni: realizują zyski, otwierają pozycje na spadek lub czekają. Na razie dopóki w USA giełdy nie wejdą w dynamiczne trendy wzrostowe, nikt nie chce ryzykować.

d1x4nqb
d1x4nqb

?Pomimo, iż amerykańskie giełdy notują nowe maksima, inwestorzy w Polsce pozostają ostrożni. Wczoraj, podczas zamknięcia giełdy w Warszawie, w Nowym Jorku padły kolejne historyczne rekordy wartości tamtejszych indeksów. Jednak potencjalne dobre nastroje na otwarciu może zniweczyć spadek japońskiej giełdy. Globalni analitycy i inwestorzy miotają się od ponad dwóch lat w kwestii polityki monetarnej Rezerwy Federalnej USA. Teraz przeważają opinie, że obecne, nadal gołębie nastawienie Fed może trwać nadal. Natomiast to, co pomaga giełdom w USA, nie wspiera funta. Słaby funt to jednak impuls wzrostowy dla londyńskiej giełdy. Warto obserwować parę GBP/USD, ponieważ bo jej ewentualny wzrost może zmienić układ sił na giełdach.

Na WIG20 jesteśmy w ważnym miejscu. To szeroka strefa oporu. Dalszy wzrost o dosłownie 1-2% będzie potwierdzeniem siły byków i może dać impuls wzrostowy w kierunku 2000 pkt. Warto też obserwować zachowanie indeksu WIG, gdzie oporem jest poziom 49000 pkt. Od dłuższego czasu najlepsi klienci CMC Markets pozostawiają ?na noc" otwarte pozycje na wzrost na kontraktu CFD Poland20. Przed otwarciem dzisiejszych notowań nadal 83% ma otwarte długie pozycje, co odpowiada 91% wartości wszystkich pozycji.
Dzisiaj publikacje danych ekonomicznych zapewnią krótkoterminowe impulsy. Już o 10:30 rynki będą czekać na inflację CPI z Wielkiej Brytanii, gdzie oczekuje się wzrostu o 0,5% r/r. Wraz z inflacją CPI poznamy cały pakiet danych o wzroście cen oraz sprzedaży detalicznej. O 11:00 z niemieckiego Instytutu ZEW napłyną dane o nastrojach w gospodarce. Kluczowy wskaźnik dotyczący oceny bieżących warunków do prowadzenia działalności gospodarczej ma wrócić na poziom 50. O 14:00 poznamy inflację CPI w Polsce, gdzie oczekuje się spadku cen o 0,3% r/r. Godz. 14:30 to informacje o inflacji CPI w USA, gdzie wyrównane sezonowo dane mają wskazać brak wzrostu cen m/m. O 15:15 warto obserwować rynki, gdy poznamy produkcję przemysłową w USA - prognoza to 0,3% m/m.
Łukasz Wardyn, dyrektor - Europa Wschodnia, CMC Markets

(ISBnews/ CMC Markets)

d1x4nqb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x4nqb